Dünya Türkiye'ye destek ve yardım için seferber oldu Dünya Türkiye'ye destek ve yardım için seferber oldu
Kripto para piyasasındaki aşağı yönlü eğri son 1 haftadır yerini ufak tırmanışa bıraktı. Uzun süre 16 bin 800 dolar seviyelerinde duraklayan Bitcoin, yeni haftada yüzde 3 değer kazanarak Bitcoin 17.280 dolar seviyesine yükseldi. Ethereum ise 1200 dolar seviyelerindeki bekleyişini sona erdirerek oldukça iştahlı bir yükselişe başladı. Etherum, son bir haftada yüzde 9.52 değer kazanarak 1330 dolara yükseldi.

GERİLEYEN SOLANA UÇTU

Son günlerde altcoinlerde yaşanan hareketliliğin Solana’nın yeni meme tokeni BONK ile alakalı olduğu değerlendiriliyor. Geçtiğimiz hafta tek haneli seviyelere kadar gerileyen Solana, BONK meme tokeni ile ilgiyi üstüne çekti ve dipten yaklaşık yüzde 100’lük bir hareketlilik yaşadı. Son 1 haftada kripto para dünyasının en büyük projelerinden biri olan Cardano (ADA) da yüzde 25 değer kazandı.

 POWELL'IN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Yükseliş serisinin devam ettiği kripto para piyasası küresel piyasalardan da destek bulduğunu belirten Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon verisine dikkat çekerek, FED Başkanı Powell'ın  söylemleriyle piyasaların daha da hareketlenebileceğini kaydetti.

  

Analistlere göre, Cuma günü maaş artış hızlarının yavaşlamasına ek olarak dün iki FED başkan yardımcısının enflasyon hakkındaki olumlu sinyalleri ve gelecek 12 aydaki enflasyon beklentilerinin Temmuz 2021’den beri en düşük seviyeye gerilemesi piyasalarda risk iştahının artmasına sebep oldu.