İzmir'de taksi kazası: Ölü sayısı 2'ye yükseldi İzmir'de taksi kazası: Ölü sayısı 2'ye yükseldi
31 Mart 2024 yerel seçimleri bazı şehirlerde kıran kırana rekabete neden oldu. Kayseri Büyükşehir ve ilçelerde kazanan partiler ve isimler Kayserili vatandaşların merak konusu olmaya devam ediyor. Milyonlarca seçmenin oy kullandığı Türkiye'de 5 yıllık yerel yöneticiler bu seçimle belirlendi. Kayseri, Büyükşehir dahil ilçe belediyelerinde AK Parti'nin üstünlüğü görüldü. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı AK Partili Memduh Büyükkılıç kazandı. İşte Kayseri'de belediye başkanlığı kazanan partiler ve isimler...

Yerel seçimlerin ardından şehirlerde kazanan partiler ve isimler araştırılmaya devam ediyor. 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan ve milyonlarca seçmenin oy kullandığı yerel seçimlerin sonuçları bazı şehirlerde kader değiştirdi. Sonucu en çok merak edilen Kayseri oldu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığını Memduh Büyükkılıç kazanırken Kayseri İlçe belediye başkanlıklarında da AK Parti üstünlük kurdu.

Kayseri'de kazanan partiler ve isimler, 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarının kesinleşmesiyle şu şekilde gerçekleşti.

31 MART SEÇİMLERİ İZMİR’DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI KAZANAN İSİMLER VE PARTİLERİ

MEMDUH BÜYÜKKILIÇ

Akkışla: CHP-Mustafa Dursun Bünyan: MHP - Selahattin Metin Develi: AK PARTİ - Adem ŞengülFelahiye: CHP-Şeref GüleserHacılar: AK PARTİ - Bilal Özdoğanİncesu: AK PARTİ - Mustafa İlmekKocasinan: AK PARTİ - Ahmet ÇolakbayrakdarMelikgazi: AK PARTİ - Hacı Mustafa PalancıoğluÖzvatan: MHP - Halit DemirPınarbaşı: CHP - Deniz YağanSarıoğlan: MHP - Bekir AyyıldırımSarız: CHP - Ömer Faruk EroğluTalas: AK PARTİ - Mustafa YalçınTomarza: İYİ PARTİ - Osman KoçYahyalı: AK PARTİ - Esat ÖztürkYeşilhisar: AK PARTİ - Halit Taşyapan

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Kayseri'nin Develi ilçesinde 1953 yılında doğan Memduh Büyükkılıç, Ege Üniversitesi Tıp mezunudur. Nöroloji alanında uzman olan Büyükkılıç, Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi'nde uzman hekim olarak çalışmıştır.

Refah Partisi İl Başkanı olarak 1995 yılında siyasete başlayan Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti'den belediye başkanı seçilmiştir.