Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye Araştırmaları Vakfı ve "Institute of Global Affairs" iş birliğinde düzenlenen Türk-Yunan Medya ve Akademi Forumu'nda konuştu.

Büyü bozma ve muska yalanıyla dolandırıcılık... Kapıdaki tabela şaşkına çevirdi Büyü bozma ve muska yalanıyla dolandırıcılık... Kapıdaki tabela şaşkına çevirdi

Altun, "Türkiye ve Yunanistan ilişkileri her şeyden önce bir komşuluk ilişkisidir. Ve bu iki ülkenin coğrafi yakınlığına bağlı olarak şekillenir. Bununla birlikte bu iki ülke jeopolitik anlamda dünyanın en çetin bölgelerinden birinde konumlanmış durumdadır. Türkiye ve Yunanistan’ı bir araya getiren coğrafi yakınlık ve her ikisinin birden muhatap olduğu jeopolitik zorluklar, meydan okumalar, iki ülke ilişkilerini ele alırken bizlerin hiç kuşkusuz sıklıkla referans verdiğimiz unsurlardır. Bununla birlikte Türkiye ve Yunanistan ilişkilerinde dikkate değer bir başka husus daha vardır o da Türkiye ve Yunanistan arasındaki tarihsel kültürel toplumsal bağlardır, müşterek ve derin bağlardan bahsediyoruz." dedi.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Alexandra Papadopoulou ise foruma Yunanistan’dan gerçekleştirdiği videolu bağlantı ile katılım sağladı.

Kaynak: f5haber