Kadıköy’de ay sonunda kurulacak olan Yeniden Kullanım Pazarı’yla bilinçli tüketim ve geri dönüşüm kültürünün gelişimi hedefleniyor.

Ara tatil ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak açıklandı mı? Ara tatil ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak açıklandı mı?
Kadıköy ay sonunda yeni ekonomik düzenin tüm dünyaya getirdiği farklı bir pazara ev sahipliği yapacak. 31 Temmuz Pazar günü kurulacak Yeniden Kullanım Pazarı’nda ikinci el kıyafetler ve bebek eşyaları el değiştirecek. Pazar günü 11.00 ile 19.00 saatleri arasında kurulacak olan “Yeniden Kullanım Pazarı” kullanılmayan giysilerin satışı ya da takası ile ekonomik destek ve geri dönüşümü hedefliyor. Kadıköy’de ikamet edenlerin satıcı olabileceği pazarda hem nakit hem de takas usulü satış yapılabilecek. Pazarda tezgahlar kurayla dağıtılacak. 19 Temmuz’a kadar Kadıköy’de ikamet eden ve ticaretle uğraşmayanlar tezgah açmak için başvuruda bulunabilecek. Satış yapmak istemeyenler ise ürünlerini ücretsiz ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Açık Gardırop İkinci El Mağazası’na bağışlayabilecek. Açık Gardırop, ilçede yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek verdiği gibi afet ve yangın gibi acil durumlarda ise giyecekleri dağıtabiliyor.

KIYAFET KİRALAMA YAYGINLAŞACAK

İskandinav ülkelerinde başlayıp önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması beklenen sistemlerle artık daha çok kıyafetin mağazalardan kiralanması öngörülüyor. İkinci el ürün dükkanlarının yaygınlaşıp zincir mağazalara dönüşmesi de gelecekte beklenen bir başka yenilik.