GRAMI DÜŞTÜ FİYATLAR ARTTI

Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği komisyonunda ekmeğin gramajı düşürüldü, fiyatına da zam yapıldı. Daha önce 220 gramı 2,5 liradan satılan somun ekmeğin gramajı 200 grama düşürüldü, fiyatı 3,5 lira oldu. 220 gramı 2,5 liradan satılan pidenin fiyatı 3,5 liraya çıkarken 200 grama düşürüldü.

‘5 FIRIN KAPANDI, DAHA DA KAPANABİLİR’

Niğde Kasaplar ve Fırıncılar Odası Başkanı Murat Yenel, daha önce yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Niğde'de 5 fırın kapandı. Daha da kapanabilir, çünkü kâr marjı düştü, zarar da ediyor fırıncı. Ekmeğin olması gereken fiyat 4 lira. Una, mayaya, oduna, akaryakıta zam gelmemiş olsaydı zam talebinde bulunmazdık.”

RİZE’DE EKMEK 5 LİRA OLDU

Rize Fırıncılar Odası Başkanı Refik Kumbasar, artan maliyetler nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Rize’de de ekmeğe zam uygulanacağını açıkladı. Buna göre, 210 gram ekmek 3 liradan satılan Rize’de 20 Haziran Pazartesi gününden itibaren ekmek zamlı fiyattan satılacak. Rize merkez ve batı ilçelerinde 200 gram ekmek 4 liradan, Çayeli’nden itibaren doğu ilçelerinde 250 gram ekmek 5 liradan satışa sunulacak.

Kumbasar, 1 Temmuz’dan itibaren il genelinde 250 gram ekmeğin 5 liradan satışının yapılmasının planlandığını kaydetti.