Fenerbahçe taraftarlarının ardından Beşiktaş tribünlerinde de atılan 'Hükümet istifa' sloganlarına tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, taraftarları tehdit etti, "Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan. Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin" dedi.

Meteoroloji saat vererek uyardı: Fırtına bekleniyor Meteoroloji saat vererek uyardı: Fırtına bekleniyor

İktidarın tutumuna yönelik tepkiler yer yer televizyon ekranlarına da yansımıştı ancak RTÜK eliyle deprem eleştirileri susturulmak istenmiş kanallara ceza yağmıştı. Aynı süreçte Twitter'a bant daraltması uygulanmış, Ekşi Sözlük'e de erişim engeli getirilmişti.

Ancak iktidara tepki dinmedi, stadyumlara da yansıdı. Cumartesi akşamı oynana Fenerbahçe-Konyaspor karşılaşmasında Fenerbahçeli taraftarların başlattığı "Hükümet istifa" sloganlarını önceki akşam Beşiktaş taraftarı sürdürdü. Beşiktaş taraftarı da Antalyaspor maçında sloganlar atarak tepkisini dile getirdi.

Tribünlerden yükselen "Hükümet istifa" seslerine iktidar cephesinden ilk karşılık MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi, Bahçeli maşların "seyircisiz" oynanması çağrısı yaparken Bşiktaş JK üyeliğinden de istifa etti.

SOYLU'DAN TEHDİT

Bahçeli'nin ardından İşçileri Bakanı Süleyman Soylu gece yarısı yaptığı açıklamada, tribünleri tehdit etti.

Hatay'da Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yapan Soylu, "Burada insani bir mesele yürütüyoruz ve kendimizi bu meseleye gömdük, devam ediyoruz. Üç-beş tane bu tip meselenin koordinasyonuna ve mühendisliğine soyunan adamlara da Türkiye'nin geleceğiyle ilgili karartma hakkı verilmez yani. Ama bizim mesaimizi bölmesinler. Biz mesaimizi de böleriz. Ama bölerlerse, bu milletin karşı karşıya kaldığı süreçte bu millete haksızlık ederler. Ama mesaimizi bölmek isterlerse rahat böleriz. Hodri meydan. Türkiye'nin güvenliğiyle ilgili hiç kimse bilek güreşine girmesin. Tavsiyem odur. Bunu mühendislik olarak düşünenlere de tavsiyem odur, hiç kimse girmesin. Marjinal bir kafayla, zekayla bu milletin karşı karşıya kalığı bu süreci zehirlemeye çalışmasınlar" ifadelerini kullandı.