Google, Google Hangouts'un yerini alacak Google Chat için bir güncelleme duyurdu. Bu güncellemeyle, sohbetlerin düzenlenmesi hedefleniyor. Google'ın Workspace blogunda kısa bir süre önce yaptığı duyuruda, kullanılmayan sohbetlerin ve alanların ekranın sol tarafından gizleneceği belirtildi. Bu değişiklik, yalnızca bir hafta boyunca kullanılmayan doğrudan mesajlar ve alanlar için geçerli olacak. Ancak kullanıcılar, bu konuşmalara "Daha Fazla" düğmesine basarak hala erişebilecekler.

10'dan fazla konuşma veya alan olduğunda bu güncelleme devreye girecek. Eğer bir kullanıcının 10'dan az sohbeti veya alanı varsa, özellik yayına alındığında bile belki de hiç fark etmeyebilirler. Sabitlenen konuşmalar bu değişiklikten etkilenmeyecek, böylece önemli sohbetlere kolay erişim sağlanacak. Bu yenilikle kullanıcılara daha düzenli ve karmaşık olmayan bir sohbet görünümü sunulmayı hedefliyor. En önemli sohbetlere odaklanmalarını kolaylaştırmak amaçlanıyor.

Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı Snapchat+ 5 milyon aboneye ulaştı

Daha iyi bir sohbet görünümü sağlama amacıyla bu güncelleme, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm Workspace ve kişisel Google hesabı sahipleri için kademeli olarak yayınlanacak. Google'a göre, bu özelliği etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için geçişler bulunmuyor, bu da Haziran ortasında tamamlanması beklenen dağıtımın tamamlandığında, tüm kullanıcıların bu özelliğe erişebileceği anlamına geliyor.

Google Chat, Slack'ten ayrılan bir kimlik oluşturmak için adımlar atıyor. Ekim ayında Google, Slack'ten popüler bir özellik olan özel emoji oluşturma yeteneğini tanıttı. Bu yılın başlarında ise Google Chat ekibi, yeni grup sohbetlerini başlatma sürecini basitleştirdi.