Emlak Konut GYO öncülüğünde Galatasaray’ın Riva arazisi üzerinde Yılmaz İnşaat ve FBA Yapı tarafından geliştirilen Düşler Vadisi projesinde ilk 2 etapta satışa sunulan 700 villadan 685’i sahiplerini buldu. 4 etaptan oluşacak ve toplamda 1.330 villanın yer alacağı projede, 3. etapta ön talep dönemi başladı.

Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz ve FBA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aksöz projenin son durumunu düzenlenen toplantı ile kamuoyu ile paylaştı. Projeden beklenen hasılatın arttığını ve buna paralel olarak arsa sahibi Galatasaray’a düşen payın artacağını anlatan Hakan Yılmaz, “2018’in son çeyreğinde lansmanını yaptığımız projenin o dönem hasılat bedeli 3.8 milyar TL idi. Hasılat paylaşımında bu bedelin yüzde 25’ini biz Emlak Konut’a ödüyorduk.

Emlak Konut da yüzde 20’sini arsa sahibi Galatasaray Kulübü’ne ödüyordu. Toplamda ödeyeceğimiz rakam yaklaşık 950 milyon TL idi. Bu rakamın yaklaşık 750 milyon TL’si Galatasaray Spor Kulübü’ne gidecekti. Bugünkü satış bedellerine baktığımızda toplam hasılat bedeli 9 milyar TL’ye geldi. Tabi bu projenin tamamı 2026 yılında tam anlamıyla bitmiş olacak. Bu 4 yılı kattığımızda rakam 12 milyar TL’nin üstüne çıkacak” dedi. Bu durumda kulübün geliri de 2.4 milyar liraya çıkacak.

8 KAT PRİM YAPTI