2023-2024 eğitim öğretim yılı ilk dönem sömestr tatili devam ederken, gözler de okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre birinci dönem yarıyıl tatili şubat ayında tamamlanacak. Öte yandan son günlerde gündeme gelen 15 tatil 30 gün oldu iddialarıyla beraber okullarda tatil uzadı mı? sorusunun yanıtına gözler çevrilmişti. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Ancak kar yağışı ve yolların kapanmasıyla ilgili kar tatili haberi geldi.

OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle merkez ve köylerdeki okulların tamamı yarın için tatil edildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “Yoğun tipi ve buzlanma sebebiyle, Karlıova ilçemiz merkez ve köy okullarının tamamı 5 Şubat Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayılacaklardır” denildi.

Adnan Oktar davasında gelişme! Hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu Adnan Oktar davasında gelişme! Hakim karşısına çıkacağı tarih belli oldu

VAN'IN SARAY İLÇESİNDE BİR GÜN ARA VERİLDİ

Van'ın Saray ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Saray Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim çerçevesindeki tüm okullarımızda eğitime gün süre ile ara verilmiştir" denildi.