Yazar Ergün Poyraz, evinin önünde uğradığı saldırı sonrasında 13 Nisan 2022 tarihinde Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'e yönelik "Bana saldıranlar PKK'lıdır, bu saldırıyı azmettiren de Ömer Günel'dir" sözleri sebebiyle hakim karşısına çıkacak.

Gazeteler yaptığı açıklamalar sebebiyle Belediye Başkanı Ömer Günel’in Ergün Poyraz hakkındaki suç duyurusunda yeni bir gelişme yaşandı. 
BAŞKAN GÜNEL İÇİN KOVUŞTURMAYA YER YOK
Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2022/4272 sayılı soruşturmada Ömer Günel hakkında, üzerine atılı isnadın soyut olması ve hakkında kamu davası ikame için delil bulunmaması gerekçelerine binaen ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği öğrenilirken, Ergün Poyraz hakkında ise hakaret içerikli beyanlarına istinaden yargılama süreci başlatıldı. 

AK Partili vekil Bekir Kuvvet Erim'in annesi beyin kanaması geçirdi AK Partili vekil Bekir Kuvvet Erim'in annesi beyin kanaması geçirdi

ERGÜN POYRAZ İFTİRALARI SEBEBİ İLE YARGILANACAK
Başkan Ömer Günel açıklanan karar sonrasında, “13 Nisan 2022 tarihinde Ergün Poyraz’ın şahsım hakkındaki iftiralarına karşı bizzat suç duyurusunda bulunmuştum. Bugün açıklanan yargılama kararı, benim haklılığımı Ergün Poyraz’ın ise iftiracı olduğu gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur” dedi. 

Başkan Ömer Günel yaptığı açıklamada, “Her zaman düzeni bozmak isteyen birileri olacaktır. Ama biz Kuşadası ve Kuşadalılar için mücadelemize devam edeceğiz. Kendisinin 1 yıldan fazla bir süredir bize karşı iddiaları ve iftiraları sürekli var. Bunlarla ilgili savcılığa şikâyette bulunduk. Bir avukat olarak,  hayatım boyunca bu tip işlerle mücadele ettim. Yargının adaletin peşinde oldum huzurumuzu bozmaya çalışanlarla da mücadelemi hukuk önünde sürdüreceğim.
BUNLARI SAVUNANLARIN ÖZÜR BORCU DOĞMUŞTUR
Kuşadası Belediyesi her işini hukuka uygun yapmak için en üst seviyede çalışan bir kurumdur. İddia edilen bir sürü konuda Sayıştay denetiminden ve kontrollerden alnımızın akı ile geçtik geçiyoruz.  Bir hukukçu olarak ben mücadelemi hukuk çerçevesinde veririm. Bugün de açıklanan mahkeme kararı ile Ergün Poyraz’ın şahsıma karşı yaptığı asılsız iftira ve hakaretler için yargılanacaktır. Bu noktada gerek Ergün Poyraz, gerekse kendisinin yılmaz savunucularının bana karşı bir özür borcu da doğmuştur. Olaylar sonrası belediye önünde basın açıklaması yapan akabinde yerel tv’lerde hakkımızda mahkûmiyet kararı verenlerin de, bu yargılama kararı sonrasında aynı mecralarda şahsımdan ve yalanları ile yanıltmaya çalıştıkları Kuşadası Halkından özür dilemelerini bekliyorum” dedi.