Cezaevindeki sosyal medya fenomeni Bahar Candan kendini yaraladı hastaneye kaldırıldı Cezaevindeki sosyal medya fenomeni Bahar Candan kendini yaraladı hastaneye kaldırıldı
ÖSYM’nin tarafından yayınlanan duyuruya göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik kapsamınca, kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru yapması gerektiği bilgisi yer alıyor

EKPSS kura usulüyle kamu kurumlarına yerleştirmeler için başvurular başladı. EKPSS, için son başvuru tarihi ise 21 Mayıs 2024.

Adaylar, 21 Mayıs tarihine kadar, başvurularını ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla yahut bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından üzerinden yapabilir.

EKPSS kura usulüyle kamu kurumlarına yerleştirmeler için sistemde engel bilgisi bulunmayan adaylar, ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce muhakkak bağlı olduğu adresteki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yaparak engel grubunu belirtir onaylı belge alması gerekmektedir.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kura için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’inci fıkrası hariç diğer koşulları taşıyan kişiler başvurabilir.