Pegasus Havayolları İran’a yapılacak uçuşları iptal etti Pegasus Havayolları İran’a yapılacak uçuşları iptal etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklar ailelere sosyal yardım ve destekler devam ediyor. 2024 yılında bu yardım ödemeleri yüzde 50 oranında arttırıldı. Yani çocuk sahibi aileler çocuk başına alacakları yardımı artık zamlı olarak alacak. Şubat ayında yapılacak olan zamlı ödemelere ilişkin açıklamada geldi. Peki çocuklar ailelere SED yardımı ne kadar oldu? 2024 SED ödemesi kaç TL?

Çocuk sahibi aileleri için devletin sunduğu sosyal yardım fırsatları yeni yılda da devam ediyor. Üstelik yılbaşında yapılan zamlarla birlikte çocuk yardımı artık yüzde 50 zamlı ödenecek. Şubat ayından itibaren zamlı ödemeler hesaplara yatmaya başlayacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni zamlı ödemelere ilişkin açıklama yapıldı. Peki 2024 SED yardımı ne kadar oldu? Çocuk başına verilen SED ödemesi kaç TL?

ÇOCUK YARDIMI ÖDEMELERİNE ZAM GELDİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2024 Şubat ayında hesaplara yatacak olan çocuk yardımı ödemelerine zam geldi. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere çocuk başına verilen SED ödemesi de yüzde 50 zamlı olarak hesaplara yatacak. Sosyal ve ekonomik destek ödemesi çocuklu ailelere çocuk başına veriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş yaptığı açıklamada sosyal yardım ödemelerinin yüzde 50 zamlı olarak yazacağını duyurdu. Yani SED ödemeleri de yüzde 50 oranında arttırıldı.

2024 SOSYAL VE EKONOMİK DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR OLDU?

Yılbaşında memur maaş katsayısı oranın da artırılan sosyal ve ekonomik destek ödemelerinin yeni miktarları belli oldu. Yüzde 50 zamlı sosyal ve ekonomik destek ödemeleri Ortalama 5330 TL'ye yükselirken koruyucu ailelere verilen çocuk başına aylık ödeme miktarı ise 8895 TL'ye çıktı.

ŞUBAT AYINDA ZAMLI SOSYAL YARDIMLAR YATIYOR

Peki zamlı sosyal yardım ödemeleri ne zaman yatacak? Zamlı SED ödemeleri için tarihler belli oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan takvime göre zamlı sosyal yardım ödemeleri 15 Şubat'ta başladı. Ödemeler T.C kimlik numarası son hanesine göre 29 Şubat'a kadar tamamlanacak.