AYDIN SAHİPSİZ! AYDINLI ARAYIŞTA!

Etkinlikte Söz Alan Demokrat Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı TURGUT: “Dağlarından Yağ Ovalarından Bal Akan” diye Evliya Çelebi’nin nitelendirdiği Aydın’ımız 2500 yıllık bir uygarlıklar vadisi. Masmavi deniziyle birlikte bir tarım ve turizm kenti. Ancak bu iki büyük doğa kaynağı ve tarihi kültürel miras zenginliğimiz; doğru planlanmadığı ve iyi yönetilemediği için Aydın’ın ihracatı zayıf, istihdamı yetersiz, planlaması öngörüsüzdür. Ve en önemlisi yeni nesil için verimsiz bir kent yaşamı içinde Aydın kendisine bir çıkış yolu arıyor! Aydın ve Aydınlı her alanda (tarım, turizm, ticaret, toplum ve aile, tarihi kültürel miras, termal, trafik, tabiat, kadın, engelli, öğrenci, emekli vs.) kendisine iyi gelecek modellere; projelere ve hizmet kalemlerine muhtaç. Yereldeki siyasal tercihler bir türlü çözümleyici ve sürdürülebilir bir gelecek 15 yıldır sunamadı. Aydınlı arayışta. Umudu yaslayacak bir liman arıyor, bu yüzden bir seçenek değiliz; zaruretiz!”. dedi.

SEÇMEN POLİTİK MOBBİNGE MARUZ BIRAKILIYOR. BUNA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Konuşmasına Şu Şekilde Devam Eden TURGUT; “Aydın’da seçim yarışı Özlem Çerçioğlu ve Mustafa Savaş arasında geçiyor tuzağına seçmeni düşürmek istiyorlar. Oysa; sokak, vicdan ve halk bambaşka konuşuyor. Seçmen, Çerçioğlu ve Savaş dışında bir arayışta. Tüm Aydınlılar biliyor ve yaşıyor ki Çerçioğlu yoruldu ve 15 yılda istenen vizyonu, performansı ortaya koyamadı. Aydın’ı geliştiremedi. Bu şartlar altında iki kişiden birinin Çerçioğlu’ndan memnun olduğunu göstermek “HİLELİ ANKET” değilse en hafifinden Aydınlıyı töhmet altında bırakmaktır.” dedi.

Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş toprağa verildi Teleferik kazasında hayatını kaybeden Memiş Gümüş toprağa verildi

AYDIN’DA HER ALANDA BİR ÇÖLLEŞME YAŞANIYOR!

Bürokrasiden akademiye, sivil toplumdan ticarete, Aydın şehri son 15 yıldır kötüden betere doğru gidiyor. TÜİK’in açıkladığı sosyoekonomik kültürel gelişmişlik endekslerine göre Aydın, Ankara’nın batısındaki en yoksul il olarak gözüküyor. Bunun sorumlusu biz değiliz! Üç dönemdir milletvekili olarak merkezi hükumetin yereldeki temsilcisi mükerrer aday Mustafa Savaş ve şehri 15 yıldır yöneten muvazzaf belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’dur. Kötü gidişata dur demek adına Aydınlı seçmen için 31 Mart yerel seçimlerinde biz; bir seçenek değiliz, zaruretiz.” dedi. DAHA KÖTÜSÜ OLAMAZDI! Seçim yarışının ikisi arasında geçtiği “politik hipnozuyla” seçmeni hileli anketlerle son güne kadar konsolide etmeye çalışan Özlem Çerçioğlu ve Mustafa Savaş bunca yıldır hangi vaatlerini yerine getirmişlerdir? Vaat ettikleri hangi projeleri gerçekleştirmişlerdir? Ben burada onlar gibi maket üzerinden villa satan bir müteahhit mantığıyla seçim önü bol keseden atmayacağım. Şehrin durumuna ilişkin bir bakış, bir analiz ve anlayış ortaya koyuyorum. 15 yıldır sizin elinizi kolunuzu bağlayan mı vardı da bu vaat ettiğiniz projeleri gerçekleştirmediniz? İnanıyorum ki seçilseniz de yine gerçekleştirmeyeceksiniz. Sizin yerinize şu masada oturan herhangi bir aday arkadaşım seçilse ikinizden de çok daha iyi bir biçimde bu şehri yönetmeye namzettir. Çünkü, en azından toplumsal farkındalıkları, samimiyetleri ve iyi niyetleri sizinle kıyas götürmeyecek düzeyde yüksektir. Sizin ikinizin de toplamından daha fazladır. Özlem Çerçioğlu ve Mustafa Savaş, şehirde her alanda yaşanan çölleşmenin müsebbipleridir; 15 yıldır bunun farkında olmadıkları gibi oluşturdukları “vasat egemenliği” ile güç ve zenginliği vardiya usulü bir azınlığın elinde döndürmektedirler. Biz buna seçmenimizin desteğiyle son vereceğiz. Şehrin kaybedeceği bir beş yıl daha yoktur. Bu yüzden Demokrat Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak diyorum ki; “DURDURUN BUNLARI! DÜŞÜN PEŞİMİZE!”, “YORULAN ÇEKİLSİN, AYDIN YENİLENSİN!” Şehirdeki Vasat Egemenliği’nin Müsebbibi Olan Bu İki Adaya Mahkum Değilsiniz, Özgürsünüz! Partizan Değil, Demokratsınız! “GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SANDIKTA VEKALETİNİZİ BİZE TESLİM EDEBİLİRSİNİZ!” BİZ SİZE HİZMET EDERİZ NAMERDE MUHTAÇ ETMEYİZ!” dedi.

A0Ae0E78 582C 4733 9Bc5 54A6F5D66Ce4186Ac205 Db35 408E B482 8B4B4D785572