Burun kılları ne kadar rahatsız edici olsa da, soluduğumuz tozu ve diğer tahriş edici maddeleri hapsettikleri için oradadırlar. Lifler fiziksel bir bariyer görevi görerek bu alerjenlerin burun geçişlerine girmesini ve potansiyel olarak solunum sisteminde tahrişe veya hasara neden olmasını önler. Ağda cilt bariyerini bozar ve bakterilerin dokuya daha derin nüfuz edebileceği açıklıklar yaratır. Böylece enfeksiyon riski artar.

'Turşu Karadenizlilerde kansere neden oluyor' iddiasına uzmanından jet cevap! Çernobil faciasından daha kötü 'Turşu Karadenizlilerde kansere neden oluyor' iddiasına uzmanından jet cevap! Çernobil faciasından daha kötü

Enfeksiyonlar, burnun iç kısmının Staphylococcus bakterisinin neden olduğu stafilokok enfeksiyonundan etkilendiği nazal vestibüliti içerebilir. Semptomlar burun deliğinin içinde veya dışında kızarıklık, sivilce benzeri bir şişlik, burun deliği çevresinde kabuklanmalar ve burunda ağrı veya yaraları içerir.

Burun kılları sizi rahatsız ediyorsa, en güvenli ve acısız olanı makasla düzeltmektir. Yüzdeki tüyleri gidermek için tasarlanmış olanları seçin. Burun düzelticiler de güvenlidir ve harika çalışır.