Aydın’ın Didim ilçesinde iç sular üzerinde bulunan sahibi belirsiz gergi ağlar ve pinterler sökülerek imha edildi, canlı balıklar da suya geri bırakıldı.

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından su ürünleri kontrollerine aralıksız devam ediliyor. Su ürünleri kontrol görevlilerince saha denetimleri de hız kesmezken, ekipler yapılan denetimle iç sularda hayalet ağ kontrollerini gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saatlik çalışmanın ardından nehirlerdeki sahibi belirsiz gergi ağları ve pinterler sökülerek imha edildi. Uzun uğraşların ardından canlı olarak yakalanan balıklar da nehre geri salındı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Efeler Cumhuriyet Caddesi’ni yeniledi Aydın Büyükşehir Belediyesi Efeler Cumhuriyet Caddesi’ni yeniledi

Konu ile ilgili Didim İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında iç sularda yapılan denetimlerde tespit edilen gergi ağı ve pinterler sökülerek zapt edilmiş, canlı olan su ürünleri suya iade edilmiştir” ifadeleri yer aldı.