Türkiye'yi sarsan iki depremin dördüncü günüde acı haberler gelmeye devam etti. İlkokul öğrencisi Hilal Özcan'dan polis memuru Veysel Burak Köstekçi'ye on binlerce hayat yitip gitti. İşte depremde kaybettiğimiz canların yürek yakan hikayeleri.

Kahramanmaraş’ta Mesut Hançer isimli baba, enkaz altında ölen 15 yaşındaki kızı Irmak’ın elini bütün gün bırakmamıştı.

Mesut Hançer’e, kızıyla mutlu günlerinde çekilmiş bu fotoğraf gibi anılar kaldı

 İskenderun Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda görev yapan İzmirli Uzman Çavuş Alpaslan Tez, evinde enkaz altında kaldığı annesi Aliye Büber ile birlikte hayatını kaybetti.

29 saat enkazın altında kaldıktan sonra yaralı olarak çıkarılan 3.5 yaşındaki Miran Tekeş'i enkaz altında babası Mehmet Tekeş'in kollarının arasına sararak koruduğu öğrenildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Dila Yabancı (22) ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Hediye Şerifoğlu (22), ara tatil dolayısıyla gittikleri memleketleri Hatay’da depreme yakalandı. Yıkılan binaların enkazında kalan Dila Yabancı ve Hediye Şerifoğlu’nun cansız bedenlerine ulaşıldı. 

Suriye'ye görevlendirmesi çıkan uzman çavuş oğullarını uğurlamak için Adıyaman’a giden Ali Çiftçi ve eşi Dürdane Çiftçi, Kahramanmaraş merkezli depremde kaldıkları binanın yıkılması sonucu yaşamını yitirdi.

Adıyaman Merkez Mezarlığ’nda depremde ölen çocuğunun battaniye sarılı cansız bedenine sarılıp gözyaşı döken babanın fotoğrafı yürekleri dağladı.

Malatya'da çöken binada anne ve babasını kurtarmaya çalışırken, kendisi de enkaz altında kalan Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde şube müdürü olan Mücahit Tunç yaşamını yitirdi.