Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın vekili Av. İsa Sinan Göktaş, '128 milyar dolar' iddiaları nedeniyle CHP'nin 60 bin Türk Lirası tazminat ödemeye mahkum edildiğini duyurdu. Öte yandan Göktaş, tazminat bedelinin Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağını açıkladı.

Göktaş, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Yakın siyasi tarihin en büyük iftirası “128 milyar dolar yalanını” konu alan dava hakkında Türk mahkemeleri nihai kararını vermiştir. Davalı Cumhuriyet Halk Partisi’nin Sn. Berat Albayrak’a attığı iftiralar nedeniyle tazminat ödemeye mahkum olduğunu kamuoyuna bildiririz" ifadelerini kullandı.

TAZMİNAT, ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER DAYANIŞMA VAKFI'NA BAĞIŞLANACAK

WhatsApp'ta ekran görüntüsü alanlara kötü haber WhatsApp'ta ekran görüntüsü alanlara kötü haber

Tazminat bedeli olan 60 bin TL'nin Şehit Yakınları Ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağını duyuran Göktaş, "Netice itibarıyla, bağımsız Türk yargısı tarafından tescillenen ve kesinleşen '128 milyar dolar yalanı' davası kapsamında davalı CHP'den tahsil edilecek olan 60 bin TL'nin tamamının CHP ve gizli ittifak ortaklarını rahatsız edeceğini de bilerek, müvekkil Sn. Berat Albayrak tarafından Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı'na bağışlanacağını kamuoyuna saygıyla bildiririz" dedi.