Geçtiğimiz sezon Fatih Terim'in transfer ettirdiği, fakat oynadığı futbolla özellikle NEF Stadı'nda büyük tepki toplayan milli orta sahanın Fenerbahçe maçına damga vurması dikkatlerden kaçmadı. 90 dakikada 13 km koşan oyuncunun büyük alkış topladığı görülürken, 3-0'ın ardından 'Piyasa değeri 10 milyon euro oldu' yakıştırmaları ise parmak ısırttı.

Nihat Kahveci TRT Spor'da Fenerbahçe - Galatasaray derbisini TRT Spor'da yorumladı.

"Bir futbolsever olarak çok güzel bir maç izledik, hak eden kazandı, net. Okan hocadan 10'da 10'luk performans. Rakibine iyi çalışmış. Defans arkasına sarktı. Goller de iyiydi. Fenerbahçe bu kadar iyi oynardı, Batshuayi'nin bir şutu, Arao'nun bir şutu Muslera kurtardı."

"Fenerbahçe'den bir reaksiyon beklersin ama en kritik anlarda Muslera sahneye çıktı. Galatasaray ileride geniş alan istiyor. Icardi nereye istiyorsa gitsin, ne isterse yapsın. Hafta içi Maldivlere gitsin isterse. Son gol ne öyle ya, attığı gol yaptığı asist dünya klasında, elit oyuncu. Maçtan 2 saat önce gelsin İstanbul'a 10 dakika 30 dakika oyna fark etmez desinler. İnanılmaz bir klası var"

"Okan hocanın anasının ak sütü gibi helal olarak Galatasaray'ın başına geldi. Öyle bir kadro verildi ki inanılmaz isimler. Sahanın içi değil sadece, sahanın dışında yönetmek önemli."

OKAN BURUK BERKAN KUTLU'YU YILDIZ YAPTI

"Geçen seneki Berkan nerede, bu seneki Berkan nerede. Böyle oynarsa överim tabii ki. Boey, Dubois görev adamı zaten. Federer'le Nadal'ın maçı vardı 5 saatlik maçı vardı, onun gibi hissettim bazen. Acayip bir tempo gördük bir ara"

BERKAN KUTLU 13 KM KOŞTU

"Son zamanlarda bir derbide bu kadar net bir oyun ve skor görüyorum. Muhteşem oynadı Galatasaray"

BERKAN KUTLU 10 MİLYON EURO OLDU SESLERİ

"Jesus ilk günden beri böyle oynuyor. Ümraniye'den 3 gol yiyince de bekledik. Bu defans sıkıntılı dedik, bugün onu yaşadı. Bugün artık B planın olması lazım."

"İrfan Can kime kızdın? Jesus'a mı kızdın ilk 11'de değilsin diye. Tribüne mi, arkadaşına mı? O tekmeyi niye atıyorsun. Belki 2-2 olacak maç. Çok gereksiz bir hareket. Kadıköy'de derbi atmosferi iyi değildi diyenler var. O seyirciyi maçın içine alacaksın, seni nasıl desteklesin böyleyken. Altay'a ver uzun atsın. Berkan alıyor zaten öyle. Açık bir pas yaparak çıkmıyor Fenerbahçe'sin sen"

"Rakiplerine hep maçları verdin, böyle olmaz. Fenerbahçe'yi ilk defa bu kadar dağınık gördüm, bunun adı derbi! Son 4 gelişinde 3. galibiyeti Galatasaray'ın. Galatasaray artık Kadıköy'de oynamayı öğrenmiş. Oynekurulu maçta da öyleydi."

"Bu maç Okan hocaya ve oyunculara hazar. Şimdi önünde güzel maçları da var. 4 maç sonra Trabzon maçı var. Sahanın dışında da elit moduna geçti Okan hoca. Rakibine göre kadro da yapmaktır. 4-4'lük Okan hoca performansı gördük"

"Hocalarına sahip çıkacaklar, 1 maç yenildim diye yıkılmayacaksın tabii ki ama bu kadarını beklemiyordu Fenerbahçe taraftarı. Bu kadar net bir maç oynadı Galatasaray ve 3 puanı aldı"

"Galibiyet nasıl Okan hocanın diyorsan, Fenerbahçe'de de sorumluluk Jesus'da normal olarak. 3'lü oynadığına bir şey demem ama neden bu kadar pozisyon veriyorsun diye sorarım Jesus'a"