Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma sürerken benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili hemen her gün indirim ve zam haberleri geliyor. Motorinin ardından indirim benzin ve LPG'ye de geldi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle birlikte brent petrol fiyatlarındaki dalgalanma sürerken benzin ve motorin fiyatlarıyla ilgili hemen her gün indirim ve zam haberleri geliyor.

Araç sahibi olanların, sürücüler de hemen her gün Akaryakıt litre fiyatlarında indirim var mı? Benzine zam var mı? sorularını yöneltiyor. 1 Temmuz 2022 benzin motorin (mazot) fiyatları ne kadar? Güncel akaryakıt fiyatları kaç TL? Benzin litre fiyatı ve motorin litre fiyatı kaç lira, dizel yakıt ne kadar oldu?

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

BENZİN VE OTOGAZDA İNDİRİM VAR

02 Temmuz 2022 Cumartesi gününden geçerli olmak üzere yaşanacak fiyat indirimi benzine 2 lira 13 kuruş, otogaza ise 1 lira 75 kuruş olarak yansıyacak.

İndirim sonrası benzinin litre fiyatı yaklaşık 25 lira 17 kuruş, otogazın litre fiyatı ise 10 lira 67 kuruş seviyesine düşecek.

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına göre;

İstanbul'da motorin litre fiyatı 26 lira 64 kuruştan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 27 lira 30 kuruştan satılıyor.

Otogazın (LPG) litresi 12 lira 42 kuruştan satılıyor.