MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Okulların kırtasiyesinden temizlik malzemesine, küçük onarımlarından donatım eksikliklerine kadar tüm ihtiyaçlarını tüm illerimizde karşılayabilecek bütçemiz de var, gücümüz de var. Okullarımız 2022-2023 eğitim- öğretim yılına tüm ihtiyaçları karşılanmış şekilde girecek" dedi.

Şarkıcı Shakira, vergi kaçakçılığından yargılanacak Şarkıcı Shakira, vergi kaçakçılığından yargılanacak
Milli Eğitim Bakanı Özer, Tekirdağ'da İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Valilikte düzenlenen toplantı öncesi Bakan Özer, 2022-2023 dönemi için okullardaki tüm ihtiyaçları karşılayacak bütçeye sahip olduklarını belirterek, "Okulların kırtasiyesinden temizlik malzemesine, küçük onarımlarından donatım eksikliklerine kadar tüm ihtiyaçlarını tüm illerimizde karşılayabilecek bütçemiz de var, gücümüz de var. Bu saha ziyaretlerimizle bürokratlarımızın saha ziyaretleriyle bu il değerlendirme toplantılarıyla sadece Tekirdağ'da ya da İstanbul'da değil Türkiye'nin tüm noktalarında, 81 ilinde, 922 ilçesinde, okullarımız 2022-2023 eğitim- öğretim yılına tüm ihtiyaçları karşılanmış bir şekilde girecek. Bunun taahhüdünü veriyoruz ve tüm arkadaşlarımız bu anlamda tüm sahada aktif olarak çalışıyor" diye konuştu.

'OKUL ÖNCESİNE EĞİTİME ÖNEM VERİYORUZ'

Okulların ihtiyaçları ile ilgili spekülasyonların ortadan kaldırılacağını kaydeden Bakan Özer, "2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibarıyla tüm okullarımızda, tüm tuvaletlerde, öğrencilerin tuvaletlerinde de sadece temizlik malzemeleri değil tuvalet kağıtları da olacak. Sadece belli yerlerde değil tüm öğrencilerimizin bulunduğu her yerde. İstanbul, Cizre, Silopi, Hakkari, Şırnak, Tekirdağ, Muğla'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın okulunun olduğu her yerde, devlet tüm imkanlarıyla çocuklarımızın çok daha müreffeh bir ortamda, çok daha ihtiyaçları karşılanmış iyi bir ortamda, eğitim öğretim alması için şu ana kadar nasıl destek veriyorsak bundan sonra da çok güçlü, daha bir şekilde var olmaya devam edecektir" dedi.