Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, NTV'de konuk olduğu yayında kırmızı et ve soğan fiyatlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Soğan fiyatlarıyla ilgili soru üzerine Kirişci, şunları söyledi:

Bakan Muş: Türkiye’yi işgal etmek isteyenler rahat uyuyamayacaklar Bakan Muş: Türkiye’yi işgal etmek isteyenler rahat uyuyamayacaklar

"Türkiye'nin aslında soğan arzıyla ilgili sorunu yok. Şu anda Adana halini arayacak olsanız soğan fiyatlarının 11-12 liralara geldiğini duyabiliriz. Tarım ürünleri üzerinden spekülatif davranışlar karşılık buluyor. Patates için de aynı şekilde, üretim fazlamız var. Buradan ilerisi artık Ticaret Bakanlığımızı ilgilendirdiği için bakanlık olarak görev alanımızın dışına çıkmış oluyor."

'ET FİYATLARINDA İLERİ GİDİŞ SÖZ KONUSU DEĞİL'

Kirişçi, kırmızı et fiyatlarındaki artışa yönelik ise, "Et fiyatları geriliyor, ileri gidiş söz konusu değil. Kasap reyonu olan marketlerde biz fiyat garantili ürün verdik. İstanbul'da başladık. Başarılı olduğunu gördüğümüzde Ankara'da da uyguluyoruz. Kıymayı 190 liradan satmaları karşılığında marketlere ürün veriyoruz. Et Süt Kurumu'nun durması gereken yer regülasyon" dedi.