Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Kriz ve koalisyon dönemlerinde, ortaklar sorununu çözemeyince bir araya gelir, otururlar otururlar, konuşurlar. Sonra dağılır giderler. Bunlar da onu hatırlatıyor. Zaten Türkiye’ye 2023’te 7’li bir koalisyonu vaat ediyorlar" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat’ta Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’ni ziyaret etti. Ardından Yozgat Belediyesi’nin düzenlediği toplu açılış törenine katılan Bakan Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, sözlerine tepki gösteren Bozdağ, "Ecdadımıza saygısızlık yapan, onlara hakaret eden bir dil kullanıyor ve İzmir’i işgal eden, ülkemizin önemli bir kısmını işgal eden ’Yunan mezalimi’ diye kayıtlara geçen, nice zulme imza atan Yunan’a dair tek bir cümle dahi kurmuyor. Ben buradan sormak istiyorum Aziz Türk milleti, ecdadı ile kavgalı bir millet mi? Bizim ecdadımız, Cumhuriyet dönemi de bizim ecdadımızdır, Osmanlı da bizim ecdadımızdır, Selçuklu da bizim ecdadımızdır. Bizim ecdadımızın tarihte geriye gidişini, biz ne kadar gittiğini, tarih kitapları bile tam yazamıyor. Bilinen tarihe baktığınızda ordumuzun 2 bin 200 sene gibi uzun bir kuruluş dönemini kutlayan bir Türkiye var. Eğer biz, sadece dün meydana geldiysek, binlerce yıllık ordumuzun kuruluşunu niye kutluyoruz? Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yılını kutladık. Madem biz dün yoktuk, ecdadımız yoktur niye 951’inci yılını kutluyoruz" diye konuştu.

’METROBÜS KAZASI İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI’