banner158

Küba Büyükelçisi Casals’tan Kardeş Kent olma teklifi

Küba Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’yı ziyaret etti. Ziyarette Casals, “Küba’nın Varadero beldesini, Kuşadası Belediyesi’yle kardeş kent yapalım” dedi.

Küba Büyükelçisi Casals’tan Kardeş Kent olma teklifi

AYDINPOST HABER SERVİSİ/MURAT UÇKAÇ-Küba’nın Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya tebrik ziyaretinde bulundu. Başkan Kayalı’nın Kuşadası’nı temsilen verdiği hediyeye karşılık Büyükelçi Casals, Küba purosu hediye etti. Samimi bir ortamda geçen görüşmede Büyükelçi Casals, “Kuşadası Belediye Başkanı olarak seçilmeniz vesilesiyle en derin tebriklerimi sunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Karşılıklı olarak yapacağımız çalışmaların ve işbirliğinin, ülkelerimiz arasında ilişkileri daha da geliştireceği inancını taşımaktayım. Kuşadası ile Küba’da bulunan Varadero beldesini kardeş kent yapabiliriz. Kuşadası’nı çok beğendim. Varadero da aynı Kuşadası gibi güzel bir turizm beldesi. Bu kuracağımız bağ ile kültürel ve sosyal alanlarda güzel çalışmalara imza atabiliriz” şeklinde konuştu.

“KARDEŞ KENT OLMAYA HAZIRIZ”

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, “30 Mart seçimlerinden sonra göstermiş olduğunuz hassasiyet ve ilgiden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. İki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek için yapılacak her türlü işbirliği ve çalışmaya desteğimiz tam olacaktır. Bir çok ülkeyi ziyaret ettim ancak Küba’ya gelme fırsatım hiç olmadı. Orayı çok merak ediyorum ve en kısa zamanda gideceğim. Kardeş kent olma teklifiniz beni çok memnun etti. Bu konuda gerekenleri yapmaktan büyük mutluluk duyacağım” ifadelerini kullandı.

a-001.jpg

c.jpg

dsc_0085.jpg

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 00:43
banner192