Mabel Matiz'den Nihat Doğan tepkisi: Konuşmak bile istemiyorum Mabel Matiz'den Nihat Doğan tepkisi: Konuşmak bile istemiyorum
Esenler’de 4 Mayıs 2022 tarihinde sokak ortasında tartıştığı Asiyenur Atalay’ı silahla başından vurarak öldürüldüğü iddia edilen sanık Ümit Karakoyun’ın yargılanmasına başlandı. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya maktulün annesi Rahşan Atalay, babası Bayram Atalay ve ablası Selen Atalay katıldı. Duruşmada tutuklu sanık Ümit Karakoyun ve tutuksuz sanık Mesut Gezer, taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada tanık dinlendi.

“BU OLAYLARIN BURAYA GELMESİNİ İSTEMEZDİM”

Tutuklu sanık Ümit Karakoyun savunmasında, "Huzurunuzda rahmetlinin ailesinden çok özür diliyorum. Çok pişmanım. Asiye ve ben 7 yıldır arkadaştık. Bu olayların buraya gelmesini istemezdim. Asiye’nin annesi bana Asiye’nin Eslem ile beraber olduğunu söyledi. Eslem’in evinin oraya gidince ıslık çaldım. Asiye bana gelmeyeceğini ve arkadaşına gideceğini söyledi. Ben de Eslem ve Asiye’yi nereye gidiyorlar diye takip etmeye başladım. Gittikleri evin orada Mesut Gezer vardı. Onunla konuşmaya başladık. Beni arabasına çağırdı. Bana Asiye’nin Yasin isimli biriyle birlikte olduğunu söyledi. Belinden silah çıkarttı. Bana Çiğdem’i vurmamı söyledi. Ben de silahı alıp belime koydum" dedi.