AK Partili Yavuz'dan önemli açıklama AK Partili Yavuz'dan önemli açıklama

AFAD’tan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyacı sebebiyle il dışına gitmek isteyenler için jandarma birimlerince bulundukları illerde tahliye alanları oluşturuldu. Oluşturulan bu noktalara tahliye talebiyle başvuran vatandaşların tahliyesi yetkililerce belirlenecek olan en uygun vasıtalarla sağlanacak.

Tahliyesi sağlanan vatandaşlar, gidecekleri illerdeki valilikler ve AFAD koordinasyonunda belirlenen barınma alanlarına ve misafirhanelere yerleştirilecek. Tahliye talepleri, illerin barınma kapasitesine göre planlanıyor. Kendi imkanlarıyla ulaşım sağlayıp afet bölgesinden ayrılmak isteyen vatandaşlar, çıkış yapmadan önce bulundukları yerlerdeki jandarma tahliye noktalarına bildirim yapmaları halinde gidecekleri illerdeki barınma noktalarına yönlendirmeler yapılacak. Oluşturulan tahliye noktaları ise şöyle:

- Kahramanmaraş ilinde; Kahramanmaraş Fuar Merkezi İstasyon Mahallesi 78008 Sokak No:2 / Dulkadiroğlu Kahramanmaraş Avşar Kampüsü Batıçevreyolu / Onikişubat