İstanbul'da korkunç ölüm! Tel çit koptu İstanbul'da korkunç ölüm! Tel çit koptu

ABD'nin Wisconsin eyaletinde 10 aylık Esther Jo Bethard bebek banyo yaptırılırken su maymunu olarak da bilinen su boncuklarını yutması nedeniyle hayatını kaybetti. Acılı aile yetkililerden su boncuklarının yasaklanmasını istedi. 

Beş çocuk annesi Taylor Bethard, bebeğinin banyo sırasında oyuncaklardan birini nasıl yuttuğunu böyle anlattı: “Küçük emici kristaller banyo oyuncakları olarak da popüler hale geldi. Banyo esnasında nasıl yuttuğunu anlamadık. Su boncukları sadece boğulma riskini doğurmuyor ayrıca enfeksiyona da neden oluyor. Bu konuda ciddi uyarıların olması gerekiyor. Su boncukları yasaklanmalı veya geri çağrılmalı ve artık çocuk oyuncağı olarak pazarlanmasına izin verilmemeli." İrlandalı bir doktor, su boncuklarını geçen Noel'de çocuklara alınabilecek en tehlikeli beş hediye arasında tanımladı.

ABD YETKİLİLERİNDEN AÇIKLAMA 

Ancak Taylor ve ailesi artık su boncuklarının reklamının ve çocuklar için eğlenceli bir şey olarak satılmaması gerektiğini söylüyor. The Sun'ın haberien göre Esther'in cenaze masraflarına yardımcı olmak için bir GoFundMe sayfası oluşturuldu ve şu ana kadar yaklaşık 2.500 euro bağış toplandı. ABD'deki Tüketici Kamu Güvenliği Komisyonu "bu trajik ölümün farkında olduklarını" ve konuyu araştırdıklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Bu ürünler için ilgili standartları iyileştirmek amacıyla endüstriyle birlikte çalışıyoruz ve bunların yapılmaması durumunda ek kural koyacağız.”