Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, Katar'ın enerji alanında kilit role sahip olduğunu belirtti.

4'üncü Dünya Göçebe Oyunları kapanış programıyla sona erdi 4'üncü Dünya Göçebe Oyunları kapanış programıyla sona erdi
Doha'yı ziyaret eden Michel, Katar merkezli Al Jazeera televizyonuna açıklamalarda bulundu. Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel, "Katar enerji alanında kilit role sahip ve onunla ilişkilerimizi güçlendirme arzusundayız." dedi.AB'nin güvenilir bir ortak olduğunu ve tüm ülkelerle çalışmaya hazır durumda bulunduğunu belirten Michel, Katar Emiri Şeyh Temim Hamed Al Sani ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Michel, Al Sani ile zorunlu alanlarda koordine imkanlarını görüştüğünü ve kendisine bu ortaklığa katılmaya hazır olduklarını ilettiğini aktardı.

AB, ENERJİ KONUSUNDA SIKINTILI GÜNLER YAŞAYACAKRusya'yı ise güvenilmez bulan Michel, şunları kaydetti: "Rusya güvenilir bir ortak değil. Yapmamız gereken ona dayanmamak. Önümüzdeki aylar AB için zor olacak. Birçok şirket enerji fiyatları nedeniyle zarar gördü."

Avrupa ülkelerinin karşı karşıya olduğu enerji tedariki krizinin gölgesinde bugün Doha'ya bir ziyaret gerçekleştiren Michel, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani tarafından kabul edilmişti. Michel ayrıca Doha'da AB Katar Delegasyonunun açılışını gerçekleştirmişti.