Antalya'da bir site yöneticisinin yaptıkları akıllara durgunluk verdi. Site yöneticisi kasadaki paraları lüks yaşantıda harcadı. En son da coin borsasına yatırınca ve kaybedince gerçek ortaya çıktı.

Antalya’nın Kızıltoprak Mahallesi’nde bulunan 350 daireli bir site akıl almaz bir dolandırıcılığın adresi oldu. Alacaklılar kapıya dayanınca milyonluk vurgun gün yüzüne çıktı. Site yöneticisi B.Ç. ve yardımcısı R.Ö. tarafından 5-6 yıla yayılan sistematik bir hırsızlık yapıldığı iddiası gündeme gelince site yönetimine kayyum atandı. Borçları ödeyip sorunu çözmek üzere emekli başkomiser Ferruz Mutlucan ve Levent Bayraşa göreve geldi. Görevlendirilen 4 denetçinin incelemeleri sonucunda hesaplarda suiistimal olduğu belirlendi. Hesaplardaki incelemeler sonunda kasada 117 bin lira açık olduğu ve çeşitli kurumlara borçlarla birlikte ortadan kaybolan rakamın toplam 1 milyon TL’ye ulaştığı ortaya çıktı.

BELGELER BİLİRKİŞİDE

5 borsacıya ‘manipülasyon’ tutuklaması 5 borsacıya ‘manipülasyon’ tutuklaması

Kayyum olarak borçları kapatmak üzere göreve gelen yeni yönetim ve mağdur site sakinlerinin Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na başvurusu üzerine dava açıldı. İnceleme için bilirkişiye gönderilen olayla ilgili davanın duruşması 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.