banner339
banner313

Rüyasında gördüğü Ömer Halisdemir için yollara düştü

Burdur'da yaşayan 63 yaşındaki Osman Koç, sürekli rüyasında gördüğü 15 Temmuz’un kahramanı şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etmek için yollara düştü.

Rüyasında gördüğü Ömer Halisdemir için yollara düştü
banner401
banner427

Burdur’un Bucak ilçesinde yaşayan 63 yaşındaki Osman Koç, 15 Temmuz’un kahramanı şehit Ömer Halisdemir’i sürekli rüyasında görünce şehidin mezarını ziyaret etmek ve memleketinden aldığı vatan toprağını şehidini mezarına bırakmak için yollara düştü. Elinde Türk bayrağıyla yürüyüşe çıkan Koç, Halisdemir’in mezarını ziyaret ettikten sonra Ankara’ya yürüyecek. Koç, Ankara’da da 15 Temmuz’da 45 polisin şehit düştüğü Polisi Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edecek, ardından TBMM’ye giderek taşıdığı Türk bayrağını Meclis’e emanet edecek.

İlk gün yaklaşık 70 kilometre yürüyerek Isparta’ya gelen Koç, "Bucak’tan yola çıktım. Allah izin verirse 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in Niğde’de mezarını ziyaret etmek için gidiyorum. Mezara Bucak’tan aldığım toprağı götürüyorum. Bugün yola çıktım. Aslında Isparta Eğirdir ilçesine kadar ulaşmaktı planım. Yolda vatandaşlar davet edince Isparta’da kaldım. Yolculuğum boyunca günlük 60 kilometre yürümeyi düşünüyorum. Ankara’ya kadar yaklaşık 900 kilometre. Bir buçuk ay gibi bir sürede turumu tamamlamayı hedefliyorum. İlk olarak Ömer Halisdemir şehidimizin kabrini ziyaret edeceğim. Bulabilirsem anasını babasını bulup ellerini öpeceğim. Oradan Ankara Gölbaşı’nda 45 polisimizin şehit olduğu Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edeceğim. Oradan da TBMM’ye yürüyeceğim" dedi.

Bucak’tan aldığı toprağı Ömer Halisdemir’in mezarına bırakacağını kaydeden Koç, "Nasip olursa başarabilirsek ne mutlu bize. Ömer Halisdemir’i sürekli rüyamda görüyordum. Uykularım kaçıyordu. Rüyama giren şehidimiz hiçbir şey söylemiyor. Sağ eli açık elinde toprak gibi bir şey varken görüyorum. Annem babam öldü. Daha onları hiç rüyamda görmedim. Sürekli rüyama giriyor. Belki 50-60 kez gördüm. Zaten rüyamda gördükten sonra uyanıyorum sonra bir türlü uyuyamıyorum. Ben de bu yürüyüşü gerçekleştirmeye karar verdim. Otobüsle gitmek işin kolayı olurdu. Ama ben işin ezalı tarafını seçtim. Ancak bu yürüyüş eza değil. Şehidimize bir saygı. 15 Temmuz darbe girişimine karşı bir isyan" diye konuştu. Bucak’ta her gün 10 kilometre yürüyüş yaptığını kaydeden Koç, ilk kez uzun mesafeli yürüyüşe çıktığını söyledi.

Bucak’tan yola çıkan Koç’u, Isparta girişinde iş adamı Mehmet İpekçi karşıladı. İpekçi, Osman Koç’u Ağlasun Bucak yol ayrımında gördüğünü belirterek, "Kendisini aracıma almak istedim ama kabul etmedi. Kendisinin Eğirdir’de dinleneceğini söyledi. Ben de Isparta’da kendisini misafir etmek istediğimi söyledim. Osman Amca sağ olsun bu davetimizi kabul ederek bizi onurlandırdı. Onu burada misafir etmekten onur duyuyoruz. Kendisine şehidimize selam götürmesini istiyoruz. Türkiye dimdik ayaktadır. Bu darbe girişimine tepki göstermek için Osman amcamız yürüyüşüne devam ediyor. Osman amcalarımız yaşasın, sağlıklı olsun. İnşallah hedefine ulaşır" dedi. İpekçi önce Osman Koç”un elini sonra Türk bayrağını öptü.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 13:18
banner218