Platformdan yapılan açıklamada, "Bugünden itibaren Donald J. Trump kanalı artık kısıtlı değil ve yeni içerik yükleyebilir."

Platformun YouTubeInsider isimli sosyal medya Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bugünden itibaren Donald J. Trump kanalı artık kısıtlı değil ve yeni içerik yükleyebilir." denilerek 2 yılın ardından Trump'ın yasağının sonlandırıldığı duyuruldu.

Açıklamada, "Bu kanal, tıpkı YouTube'daki diğer tüm kanallar gibi politikalarımıza tabi olmaya devam edecektir."

Donald Trump, bugünden itibaren YouTube kanalındaki 2,6 milyon takipçisine ulaşabilecek ve YouTube'un reklam politikalarına uygun olacak şekilde, başkanlık kampanyası için YouTube reklamları satın alabilecek.

HESAP KONGRE BASKINININ ARDINDAN ASKIYA ALINMIŞTI

YouTube, 6 Ocak 2021 yılındaki Kongre baskınının ardından, Trump'ın kanalını, içerdiği videoları "şiddeti teşvik edebileceği" gerekçesiyle sildikten sonra, askıya aldığını duyurmuştu.

Sosyal paylaşım platformları Facebook, Instagram ve Twitter daha önce eski Amerikan Başkanı'nın paylaşım yasağını kaldırmıştı.

Almanya’da şok gelişme! Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek Almanya’da şok gelişme! Covid-19 aşısı mağdurlarına tazminat ödenecek

Yasakların kalkmasına rağmen henüz Facebook, Instagram ve Twitter'da herhangi bir paylaşımda bulunmayan Trump, 2021 yılında başlattığı sosyal platform olan Truth Social'daki hesabını aktif olarak kullanıyor.