Günümüzde enerji üretimi birçok farklı yönden sağlanabilmektedir. Enerji ürettiğimiz kaynaklar başlıca ısı veya ışınım şeklinde gerçekleşmektedir. Su veya rüzgâr gibi doğal kaynaklardan da faydalanılmaktadır. Isı ve ışınım bizlere enerji üretmemizde gerekli olan kriterlerdir. Isı kaynağı veya ışınım ne kadar yüksek olursa elde ettiğimiz enerji miktarı da o seviye fazla olmaktadır. Su ve rüzgâr ile elde edilen enerji kaynaklarına örnek olarak rüzgâr türbinleri veya hidroelektrik santraller verilebilir. Bu tarz enerji üretim tesislerinde ortak olan nokta gerekli enerji üretimi için basınç veya kuvvetin herhangi bir türbini döndürmesi ile meydana gelmektedir.

Güç bu türbinler vasıtası ile üretilmekte olup daha sonra enerji şeklinde depolanmaktadır. Güneş enerjili sistemlerinde güneşin ışıma enerjisi kullanılmaktadır. Bu enerji ise birçok ihtiyacımızın giderilmesinde kullanılabilmektedir. Genba Yapı Market sunduğu solar lamba araç ve gereçleri ile akşamları aydınlanma ihtiyacımızı gidermemizi sağlamaktadır. Evlerimizde, bahçelerde veya işyerlerinde dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Gece aydınlatması olarak kullanılan bu sistemler uzaktan kumandalı olarak da yönetilebilmektedirler.

Yapı Market ürünleri

Evler, iş yerleri veya bahçelerimiz için gerekli olan neredeyse her türlü araç ve gereç Genba Yapı Market’te karşımıza çıkmaktadır. Uzaktan kumandalı solar aydınlatma sistemlerinden bahçe makinelerine kadar birçok çeşit ürün mevcuttur. Yenilenebilir enerji sekmesi altında rüzgâr ve güneş enerjili sistemlere rastlanmaktadır.

İklim Krizi ve yenilenebilir enerjiler

Yenilenebilir enerji kaynakları son yıllarda önemini iyice artırmaktadır. Yapılan anlaşmalar gereği sonucunda bu kaynaklara yönelmek neredeyse mecburi olmuştur. Birçok Avrupa ülkesi başta olmak üzere Amerika bu durumun önemini önceden kavramıştır. Almanya 2030 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmenin planlarını yapmaktadır. Paris iklim anlaşmasının ne gibi bir sonuç getireceği ise soru işareti olarak kalmaktadır.

Bu anlaşmayı 190 ülke imzalamış olup küresel ısınmanın ne gibi sonuçlar getirebileceği tartışılmaktadır. Artan üretim ile meydana gelen atık gazlar atmosferde sera etkisi yapmaktadır. Karbondioksit gibi gazlar çevrede kirlilik oluşturmaktadır. Bu gibi gazlar aynı zamanda ısıyı tutma özelliğine sahiptirler. Bu özellikleri sebebi ile atmosferden atılması gereken ısı dünyada kalmakta olup küresel ısınmaya sebebiyet vermektedir.

Apple rakiplerine göz dağı verdi! Gelecek yıl her şey değişecek Apple rakiplerine göz dağı verdi! Gelecek yıl her şey değişecek

Yenilenebilir enerjinin gelecekteki önemi

Yapılan bunca çalışma ve araştırma bizlere göstermektedir ki yenilenebilir enerji kaynaklarına olan talep de gelecek yıllarda artacaktır. Kanun hükmünde kararnameler ise bunun hukuki boyutu olmaktadır. Genba Yapı Market tüm bu olan bitenlerin bilincinde olup müşterilerini temiz enerji kaynakları ile buluşturmaktadır. Uzaktan kumandalı güneş enerjili bahçe lambaları gibi hizmetler vermektedir. Bu gibi atılan adımlarla müşterilerinin memnuniyetini kazanmakla kalmayıp aynı zamanda çevreye de katkı sağlamaktadır. Gelecek yıllarda ortaya çıkabilecek yenilenebilir enerji kaynaklarına olan talebi önceden görmektedir. Bu talebi karşılayabilmek için var gücüyle çalışmakta olup temiz bir çevre için çalışmaktadır.