Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Çorum Hitit Dernekler Federasyonu İstişare Toplantısı'nda konuştu.

Meclis'te 'yeter sayı' tartışması: 'Bekir Bozdağ tarafsızlığını yitirdi' Meclis'te 'yeter sayı' tartışması: 'Bekir Bozdağ tarafsızlığını yitirdi'

SEÇİMİ KAYBETTİRECEĞİNİ DE BİLSEM O İMZAYI ATMAM

Yapılan işleri soranların gözlerinin sadece betonları gördüğünü söyleyen Yavaş, Mamak Metro Projesi ile ilgili de şunları kaydetti:

"Metro ihalesini yaptık ama aşağı yukarı en fazla 400 milyon avro teklif beklerken 578 milyon avro civarında teklif geldi. Önceden birbirlerini yiyen firmalardan 3 tanesi her ne hikmetse teklif bile vermedi. 'İhale ne olursa olsun yapalım. Mamaklılar yapamadın der ve seçim riske girer' diye düşünmedim. Yöneticilik budur. Seçim kazandıracağını da bilsem, kaybettireceğini de bilsem ben o imzayı atmam. Bir ay geç olsun, iki ay geç olsun biz bunu Mamaklılarla mutlaka paylaşırız. Şimdi yurt dışı kredisi ile inşallah mart içinde Mamak metrosu yapımı başlayacak. İnşallah önümüzdeki dönem de bitirmek bana nasip olacak."

6 AYDIR NEREDEYDİNİZ?

Yavaş, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, "Son günlerde adaylar el yükseltmeye başladılar, emeklileri hatırladılar. 6 aydır neredeydiniz? Ben 6 aydır emeklilere destek oluyorum. İnsanlarımız o kadar hassas ki... Ne kadar çok emekli var ama bu kriterlere uyup bize müracaat eden emekli sayısı şu anda 28 bin oldu. Yani 100 bin kişi de gelmedi, gerçek ihtiyaç sahibi geldi" ifadelerini kullandı.