Mesajlaşmanın en kolay yolu olan WhatsApp, yakında 150 ülkede kullanıma sunacağı yeni özelliğin duyurusunu yaptı. Türkiye için de yolda olan 'Kanallar' özelliği ile takip ettiğiniz yayıncıların haberlerini takip etmek daha kolay olacak. 

Söz konusu özellik ile sosyal medya hesaplarını takip ettiğiniz, medya kuruluşları, gazetecileri ve daha birçok yayıncıyı Kanallar üzerinden de takip edebileceksiniz. Şu anda test aşamasında olan ve Türkiye'de açılmaya hazırlanan Kanallar özelliği, ülkemizde sınırlı sayıda kullanıcı için aktif edildi.

Apple popüler hizmetine zam yaptı! Bir bu eksikti! Apple popüler hizmetine zam yaptı! Bir bu eksikti!

WHATSAPP KANALLARI İLE HER ANI TAKİP EDİN

Kullanıcıların gizli ve güvenli bir şekilde istediği kanalları takip etmelerini sağlayan özellik, uygulama içerisinde sohbetlerden ayrı bir kısımda yer alıyor. Meta, WhatsApp Kanallar ile mevcut olan en güvenli yayın hizmetini oluşturmayı amaçlarken hem yöneticilerin hem de takipçilerin kişisel bilgilerini koruyor.

WhatsApp, Türkiye için de gelecek yeni özelliği duyurdu: Artık haberlere kolayca ulaşılabilecek!

Kanallar’ın kullanıma sunulduğu ilk on ülkeden gelen geri bildirimleri dikkate alan WhatsApp’ın, özelliği tüm dünyada kullanıma açarken duyurduğu güncellemeler şunları kapsıyor:

•    Gelişmiş Arama Dizini: Kullanıcılar artık bulundukları ülkeye göre filtrelenmiş kanalları bulup takip edebilecek. Ayrıca takipçi sayısına göre yeni, en aktif ve popüler kanalları da görüntüleyebilecekler.
•    Tepkiler: Kullanıcılar geri bildirimde bulunmak için emojileri kullanarak ifade bırakabilecek ve toplam ifade sayısını görebilecek. Kullanıcıların bıraktıkları ifadeler diğer takipçiler tarafından görülemeyecek. 
•    Düzenleme: Yakında, yöneticiler bildirdikleri güncellemelerde 30 güne kadar değişiklik yapabilecek, sonrasında gönderiler WhatsApp sunucularından otomatik olarak silinecek ve yöneticiler bu gönderilerde değişiklik yapamayacak.
•    İletme: Kullanıcılar Kanallar’daki bir güncellemeyi sohbetlere veya gruplara ilettiklerinde, iletilen mesaj insanların daha fazla bilgi alabilmeleri için onları kanala yönlendiren bir bağlantı içerecek.

Meta, bunların yalnızca bir başlangıç olduğunu belirterek, kullanıcılardan aldığı geri bildirimler ile yeni özellikler eklemeye ve Kanallar’ı geliştirmeye devam edeceklerinin altını çizdi. Aynı zamanda gelecek aylarda tüm kullanıcıların kendi kanallarını oluşturmasının da mümkün olacağını duyurdu.

Bunlara ek olarak, WhatsApp’ın getirdiği yenilikleri direkt olarak uygulamadan takip etmek isteyen kullanıcılar, artık bunu resmi WhatsApp Kanalı’ndan yapabilecek.

NOT: WhatsApp Kanallar özelliğinin size geldiğine ilişkin bildirim almak için bu  linke tıklayın. Özellik hazır olduğunda tarafınıza bildirilecektir.