YouTuber KSI, 2,8 milyon dolarlık LUNA yatırımının yüzde 99,9 kayıpla 1 bin doların altına düştüğünü açıkladı!

Fiyatı düştü! Windows 11’li laptop sadece 2700 TL! Bu fiyata telefon bile yok! Fiyatı düştü! Windows 11’li laptop sadece 2700 TL! Bu fiyata telefon bile yok!
JJ Olatunji olarak da bilinen popüler İngiliz YouTuber KSI, Terra'nın ( LUNA ) ünlü sahiplerinden biridir.

KSI, 11 Mayıs'ta YouTube kanalında Do Kwon'un çöken kripto para birimi Terra'ya yapmış olduğu 2,8 milyon dolarlık yatırımın değerinin tek bir günde 1000 doların altına yeni bir düşük seviyeye düştüğünü duyurdu.

LUNA, kısmen Terraform Labs tarafından geliştirilen algoritmik stabilcoin TerraUSD'nin sabit değerini veya 1 dolarlık sabit değerini korumasına izin vermek için geliştirilmiş bir kripto para birimidir.

Bununla birlikte, 9 Mayıs'ta UST istikrarını kaybetti ve o zamandan beri düşmeye devam etti, şu anda ancak 38 sentte duruyor. UST ve LUNA arasındaki ilişki nedeniyle, latte fiyatı 9 Mayıs'ta 62 dolardan bugün ancak 1 sente düştü.

İki kanalının toplamında yaklaşık 40 milyon takipçisi olan YouTuber KSI, Terra'ya yatırım yapma deneyiminden öğrendiği bazı şeyleri tartışmak için kripto odaklı Twitter hesabına gitti. KSI, “Bu LUNA alımına 2,8 milyon dolar koydum ve değeri 50 binden az. Ama sorun değil çünkü ölmedim. Ailem, arkadaşlarım ve güçlü iş ahlakım var, haha" diye tweet attı.

Ancak KSI, dünden önceki gün LUNA kayıplarıyla ilgili bir güncelleme yayınladı ve 3 milyon doların üzerindeki değerinin artık sadece birkaç yüz dolar değerinde olduğunu belirtti.