Elon Musk tarafından geçtiğimiz yıl satın alınan Twitter, ücretli abonelik sistemi ile gündeme gelmişti. İlk başlarda birçok kullanıcı tarafından tepki gören Twitter Blue aboneliği şimdilerde birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı.

Twitter Blue aboneliği, şirketin ek bir gelir elde etmesini sağladı. Kullanıcıların ücretli abonelik sistemini tercih etmesi için Elon Musk, daha önce ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan mavi tik imgesini ücretli hale getirdi. Bu durumda birçok basın mensubu ve ünlü isimler başta olmak üzere Twitter Blue aboneliğine geçiş yapmak durumunda kaldı. Nitekim mavi tik imgesi, sahip olunan Twitter hesabının doğruluğunun bir göstergesi olarak görev yapıyor.

FARKLI AYRICALIKLAR SUNULUYOR

twitter-blue-aboneleri-icin-bir-yenilik-daha-ucretini-odeyen-bu-imkandan-da-faydalanacak.png

Mavi tik imgesinin sadece Twitter Blue abonelerine özel olarak sunulmasının ardından birçok kişi bu işarete sahip olabilmek için ücretli abonelik sistemine geçiş yaptı. Çok sayıda kişi tarafından kabul gören ücretli abonelik sistemi, bazı kullanıcılar tarafından ve ünlü isimler tarafından da tepki ile karşılandı. Duruma tepki gösteren isimler, Twitter Blue aboneliği satın almadı ve bazı isimler Twitter hesabını tamamen kapatmayı tercih etti. Twitter Blue aboneliği ile kullanıcılar sadece mavi tik imgesine sahip olmuyor. Aynı zamanda, birçok farklı özellikten de yararlanabiliyor.

TWEET DÜZENLEME SÜRESİ ARTTI

Milyonlarca PS5'te büyük açık... Kredi kartı ve kimlik bilgileriniz kaybolabilir, gerekli önlemleri hemen alın! Milyonlarca PS5'te büyük açık... Kredi kartı ve kimlik bilgileriniz kaybolabilir, gerekli önlemleri hemen alın!

Twitter Blue aboneleri mavi tik imgesine sahip olmanın yanı sıra, daha uzun tweetler atabiliyor. Daha fazla karakter sayısına sahip olan ücretli aboneler, daha uzun video içeriklerini de Twitter platformunda paylaşabiliyor. Daha önce atılan tweet ilk otuz dakika içerisinde düzenlenebilirken, yapılan yeni açıklama ile bu sürenin otuz dakikan bir saate çıkartıldığı duyuruldu. Bu sayede Twitter Blue kullanıcıları, attıkları tweetlerdeki yazım hatalarını bir saat içerisinde silmeye gerek kalmadan değiştirebilecek. Aynı zamanda, atılan tweet ile ilgili değişiklik yapmak isteyen kullanıcılar da tweetlerini tamamen silmek yerine istedikleri yerlerde değişiklik yapabilecek.