Netflix erotik sahneler hakkında açıklama yaptı, ilginç bir özellik geliyor Netflix erotik sahneler hakkında açıklama yaptı, ilginç bir özellik geliyor
Şirket, bu grubun artık resmi olduğunu ve CEO Shou Chew de dahil olmak üzere şirketle görüşmeye başladıklarını duyurdu.

Duyuru, TikTok'un ana şirket ByteDance'i uygulamayı satmaya zorlayacak veya ABD'de bir yasakla karşı karşıya kalacak bir yasa tasarısı ile mücadele ettiği bir dönemde geldi. Bu çabanın bir parçası olarak şirket, çoğu genç olan kullanıcılarını bu tedbire karşı harekete geçirmeye çalıştı. TikTok'u eleştirenler sıklıkla gençlerin güvenliğinin uygulamanın oluşturduğu en önemli risklerden biri olduğunu belirtiyor.

Yeni oluşturulan gençlik konseyinin bu algıya karşı koymak için fazla bir şey yapıp yapmayacağı belli değil. Ancak şirket, grubun ABD'de "yanlış bilgiye, yapay zeka tarafından oluşturulan içeriğe ve daha fazlasına odaklanacak" bir medya okuryazarlığı kampanyasını zaten etkilediğini söylüyor. ABD, İngiltere, Brezilya, Endonezya, İrlanda, Kenya, Meksika ve Fas'tan 15 gençten oluşan konsey, uygulamanın uygulama içi gizlilik ve güvenlik kaynakları sağlayan "gençlik portalı" özelliğine de ağırlık verdi.

TikTok'a göre konsey, güvenlik politikaları ve genellikle gençleri etkileyen konular hakkında tavsiyelerde bulunmayı amaçlıyor. Grup aynı zamanda TikTok'a göre konseyin tamamı maaş alan genç üyelerinin seçilmesine yardımcı olan Birleşik Krallık çevrimiçi güvenlik kuruluşu Praesidio Safeguarding ile de işbirliği yapıyor. Şirket, CEO Shou Chew'in gençlik konseyinin TikTok'tan uygulamada raporlama ve engellemenin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını istediği şubat ayındaki en son toplantıya katıldığını belirtiyor.