Teknoloji, madencilik ve enerji sektörü gibi alanlardaki yüksek yoğunlukta çalışan ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte istihdam artıyor.

Son yıllarda Türkiye’nin cari açığı problemine dair endişeler büyürken, iş dünyasında pozitif gelişmelerin olması bu konuda umut veren bir etki yaratıyor. Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmuş Furkan Akçadağ özellikle teknoloji, madencilik ve enerji alanında atılan adımların ve gerçekleşen projelerin Türkiye’nin kalkınması ve cari açığın kapanmasında büyük rol oynadığını vurguluyor.

Global Firmalarda İstihdamın Artması Ekonomik Büyümeye Katkı Sağlıyor

Teknoloji, madencilik ve enerji sektörü gibi alanlardaki yüksek yoğunlukta çalışan ihtiyacının karşılanmasıyla birlikte istihdam artıyor. İstihdamın artması otomatik olarak ülke ekonomisine ve kalkınmaya pozitif yönde etki ediyor. Aslında şirketsel bazdaki istikrarlı büyüme özellikle yurtdışı bağlantılı çalışan firmalar için ülkenin de büyümesi anlamına geliyor.

7500’den fazla kişiyi istihdam eden Akçadağ Grup gibi global arenada çalışan şirketlerin iş dünyasında yer alması ülkenin cari açığının kapanmasında önemli bir rol oynuyor. Furkan Akçadağ Akçadağ Grup olarak yurt içi kadar yurt dışı ayağına da önem vermenin, hem şirket için hem de ülkenin global iş dünyasında temsili açısından ne kadar önemli olduğunu bilerek projelerin sürdürüldüğünün altını çiziyor.

Ülkeye Kaynak ve Değer Katan Şirketler Daha Hızlı Büyüyor

Kısa vadeli şirket bazlı kazançlar yerine, hem ülkenin hem şirketin kazancını gözeterek uzun vadeli düşünen şirketler daha hızlı ve verimli şekilde büyüme ivmesi yakalıyor. Bu stratejiyi benimseyen firmalar arasında olan Akçadağ Grup maden, telekomünikasyon, enerji, inşaat ve lojistik alanlarında devam eden projeleriyle istikrarlı büyümeye örnek gösteriliyor.

Bu da oldu! Kaçak rüzgar enerji santrali kuruldu Bu da oldu! Kaçak rüzgar enerji santrali kuruldu

Ülkenin kalkınması sadece ekonomik büyümeyle değil insana ve doğaya değer katan projelerle de olduğu için şirketlerin bu minvalde attığı adımlar da büyük değer taşıyor. Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Akçadağ’ın önderliğinde “Yeşile Dönüş” mottosuyla, dizelden elektrikli araçlara geçişin hızlandırılması gibi adımlar diğer şirketler için de teşvik edici örnekler olarak görülüyor.

Akçadağ Grup Şirketleri Hangileridir ve Furkan Akçadağ Kimdir?

Akçadağ Grup 1930’dan bu yana, taahhüt sektöründe faaliyet gösteren bir aile şirketidir. Şirket ham petrol kuyuları, tesis ve depolama, telekomünikasyon, içme suyu isale hatları, kara yolu, demir yolu, içme suyu şebekeleri, barajlar, göletler, konut projeleri, içme suyu deposu, balıkçı barınağı, akaryakıt, otomotiv gibi çeşitli alanlarda çalışmış ve halen projelerine devam etmektedir.

Akçadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Akçadağ 1994 Diyarbakır doğumludur. ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan iş adamı, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır.