Tava temizlemenin basit yolları pek çok insanın ihtiyacı haline dönüşebiliyor. Çünkü mutfakta sıklıkla yemek yapan birçok insan, hayatının bir döneminde tavada oluşan yanık lekesi ile karşılaşmıştır. Ayrıca yanık lekesi oluştuğunda çıkartmak oldukça uğraştırıcı olabiliyor.

Öte yandan bu noktada tercih edilecek bir yöntem, tava temizlemenin basit yolları arasında gösterilebiliyor. Çünkü yanık lekesini pratik bir şekilde çıkartabiliyor. Bu nedenle yanık lekesi oluştuysa, söz konusu yöntemin uygulanması öneriliyor.

TAVADAKİ YANIK LEKESİNİ TEMİZLEMENİN BASİT YOLU

Tavadaki yanık lekesini temizlemenin çeşitli yöntemleri bulunuyor. Ayrıca bu yöntemlerden bazıları diğerlerine kıyasla daha kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Nitekim tavadaki yanık lekesini temizlemenin basit yollarından biri, karbonat ile gerçekleşiyor. İşte söz konusu yöntemin uygulanışı;

Yanık lekesi oluşan tavaya bir miktar karbonat serpiştirilir.

Ardından birkaç damla su eklenir ve karıştırılır.

Sonra birkaç dakika beklenir ve bir sünger ya da bez ile tavadaki yanık lekesi güzelce temizlenir.

Klimanın tam performans sağlaması için öneri. Bu teknikle çok daha iyi soğutuyor Klimanın tam performans sağlaması için öneri. Bu teknikle çok daha iyi soğutuyor

Bu sayede oluşan lekenin temizlendiği görülebilir.

Not: Tavadaki yanık lekesi fazla derinse, yukarıdaki önerilen yöntem yetersiz kalabilir. Bu noktada profesyonel bir temizlik ihtiyacı gerekebilir.