• BIST 107.303
 • Altın 153,156
 • Dolar 3,7141
 • Euro 4,3624

  Tatilcilerden barikat eylemi

  07.08.2009 10:09
  Akbük ve Didim belediye sınırını oluşturan bölgede yer alan Efes ve Balpetek sitesi sakinleri trafik akışının çok yoğun olduğu yaz döneminde yol üzerine bariyer konulması için Didim Belediyesi’ne Nisan ayında yapılan müracaatlarının dikkate alınmamasını g
  Tatilcilerden barikat eylemi
  Tatilcilerden barikat eylemi Tatilcilerden barikat eylemi Tatilcilerden barikat eylemi

  Didim ile Akbük Belediyelerinin sınırları arasında kalan Efes ve Balpetel sitesi sakinleri özellikle yaz döneinde artan araç sayısından dolayı sitelerinin önüne bariyer konulması için Nisan ayında Didim Belediyesine başvurduklarını dile getirdiler. Aradan geçen zamanda herhangi bir çalışmanın yapılmaması sebebeiye site sakinleri Didim-Akbük yolunu 15 dakikalığına kapattı.
  Yol kapatma eylemine yaklaşık 50 kişi katılırken Efes Sitesi Başkanı Mustafa Demir, “Sitemiz önünden geçen yol üzerindeki trafik çok yoğun Balpetek ve Efes siteleri olarak yaklaşık 500 konuta sahibiz. Dolayısıyla 2000 civarında nüfusumuz var. Denize ve gazinomuza geçmek için bu yolu kullanmak zorundayız. Daha önce bu yolda 1 kurban verdik onun dışında zaman zaman ölümlü trafik kazaları yine maalesef devam etti. Yeni bir kaza ve yeni ölüm olaylarıyla karşılaşmak istemiyoruz o nedenle yol üzerine çok acil olarak hız kesici bariyerler konmasını istiyoruz. Bu yönde Didim belediyesine verilmiş dilekçelerimiz var ancak bu güne kadar dikkate alınmadı. Bizlerde bu eylemi yapmaya karar verdik şayet yine dikkate alınmazsak daha büyük ve farklı eylemler içerisinde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.
  Yaklaşık 15 dakika süren eylem sonunda eylemciler yolu açarak sessizce dağıldılar.


  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Aydın Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0256.226 61 64 | Faks : 0256.226 61 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim