Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 2

Kefir: Probiyotik besinler bağırsak florasını düzenleyerek stresin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca içerdiği probiyotikler sayesinde bağırsakları da iyi çalıştırır.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 3

Yumurta: İçerdiği elzem aminoasit özellikle tirtofan sebebiyle serotonin hormonunun salgılanmasını artırır. D vitamini, çinko, magnezyum ve selenyum açısından zengin bir kaynaktır. Kas, kemik ve diş sağlığı için her gün tüketilmesi gerekir.

Kefir: Probiyotik besinler bağırsak florasını düzenleyerek stresin azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca içerdiği probiyotikler sayesinde bağırsakları da iyi çalıştırır.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 4

Yeşil mercimek: Selenyum deposu olması sebebiyle ruh halini düzeltir. Ayrıca bitkisel protein deposudur ve kas hipertorfisinde (bir doku ya da organın aşırı gelişmesi) çok etkilidir.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 5

Kırmızı biber: Ascorbic acid deposudur. Böylece kortizol hormonunu azaltarak stres faktörünü azlatır. Ayrıca antioksidant sebebiyle bağışıklığı koruyarak kişilerin hastalanmasını engeller.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 6

Somon: İçeriğinde bulunan n-3 yağ asitleri beyin gelişimini ve hafızayı güçlendirir. Beyin kendini güvende hissettiğinden stres yapmaz ayrıca yararlı yağlardan kolesterol düşürür ve kasları güçlendirir.

Erken yaşta aşırı makyaja uzman uyarısı Erken yaşta aşırı makyaja uzman uyarısı

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 7

Kabak çekirdeği: İçeriğinde bulunan magnezyum stres anında artan kortizol hormonunu düşürerek stres durumunu azaltır.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 8

Yeşil çay: L-Theanine adlı amino asit içerir. Bu da dopamin hormonlarının üretimine yardımcı olurken; stres ve kaygıyı azaltır. Diüreitik olması da diyet yapanlarda ödem atarak kilo vermeye yardımcı olur.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 9

Yulaf ezmesi: Lif miktarının çok yüksek olması sebebiyle serotonini yükselten mutluluk hormonu sağlar.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 10

Yaban mersini: Tam bir dopamin üreticisidir. Bu sebeple stres azalır ve beyin kendini rahatlamış hisseder. Serbest radikallerle savaştığı için hastalıklara karşı duvar olup vücudumuzu korur.

Stresi Azaltan 10 Süper Besin! 11

Bitter çikolata: Nörotransmitterlerin düzeyini artırarak serotonini artırır. Ayrıca lifli yapısı, kalorisinin diğer çikolatalara göre düşük olmasından dolayı kilo vermek isteyenler de diyetlerinde kullanabilir.