İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı saldırılar 121 gündür aralıksız devam ediyor. Bölgedeki sivillere yönelik sürdürülen saldırılar nedeniyle can kaybı da artıyor.

İsrail’in Gazze Şeridi’nde 121 gündür devam eden saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 27 bin 365’e, yaralananların sayısı ise 66 bin 630’a yükseldi. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, geçtiğimiz yıl 7 Ekim’de başlayan saldırılarda şimdiye kadar hayatını kaybedenlerin sayısının 27 bin 365’e, yaralananların sayısının ise 66 bin 630’a yükseldiği duyuruldu.

ÖLÜ VE YARALI SAYISI ARTIYOR

Açıklamada ayrıca İsrail güçlerinin son 24 saatte düzenlediği saldırılar nedeniyle 127 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 178 Filistinlinin de yaralandığı belirtildi.

ZIT GÖRÜŞLÜ GRUPLAR PROTESTO ETTİ

Öte yandan İsrail Meclisi önünde, Gazze Şeridi'nde ateşkes ve esir takası anlaşmasına karşı çıkan ve destekleyen zıt görüşlü iki grup protesto gösterisi yaptı. İsrail'in saldırılarıyla insanlık felaketinin derinleştiği Gazze Şeridi'nde, arabulucuların hazırladığı ateşkes teklifinde Hamas'ın yanıtı bekleniyor. İsrail kamuoyunda da geçici ateşkes ve İsrail-Filistin arasında esir takasına ilişkin tartışmalar devam ediyor.

Eurovision'da İsrail krizi büyüyor Eurovision'da İsrail krizi büyüyor

Batı Kudüs'teki İsrail Meclisi önünde toplanan zıt görüşlü İsrailli iki grup, ayrı ayrı protesto gösterisi düzenledi.