SONDAKİKA
Sinan Ateş cinayetiyle ilgili sessizliğini bozan ve suikast için “Şerefsizliktir, kimin dahli varsa ortaya çıkarılmalıdır” diyen MHP eski Milletvekili Olcay Kılavuz’un TBMM’de Grup Danışmanlığı görevine Devlet Bahçeli tarafından son verildi.

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi olan MHP eski Milletvekili Olcay Kılavuz’un sessizliğini ilk kez Seyhan Avşar’a bozmasının ardından MHP’den dikkat çeken bir hamle geldi. MHP TBMM’de Grup Danışmanlığı yapan Kılavuz’un görevine son verdi. Kılavuz, Sinan Ateş cinayeti için, “Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim” diyerek kendini savunmuştu.

Sokak ortasında öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetinin en çok konuşulan ismi Olcay Kılavuz sessizliğini ilk kez Halktv.com.tr Özel Haberler Müdürü Seyhan Avşar’a bozmuştu.

Kılavuz, “Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça” ifadelerini kullanmıştı.

olcay-kilavuz.jpg

KILAVUZ'UN GÖREVİNE SON VERİLDİ

Kılavuz’nun bu açıklamaları gündeme bomba gibi düşerken MHP lideri Devlet Bahçeli dün yaptığı açıklamada Sinan Ateş cinayetini haberleştiren kurum ve kuruluşları hedef aldı. Bahçeli konuşmasında Sinan Ateş’in adını dahi geçirmedi. MHP'den Kılavuz’a ilişkin hamle geldi. MHP’nin Meclis’teki Grup Danışmanlığını yapan Kılavuz’un görevine son verildi.

3 senelik kart aidatları iade edilecek iddialarına açıklama... Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden dolandırıcılık uyarısı 3 senelik kart aidatları iade edilecek iddialarına açıklama... Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden dolandırıcılık uyarısı
olcay-kilavuz-001.jpg
Olcay Kılavuz

"BAHÇELİ AÇIKLAMALARA ÇOK SİNİRLENDİ"

Halktv.com.tr’ye konuşan kaynaklarımız Kılavuz’un açıklamalarına Devlet Bahçeli’nin çok sinirlendiğini belirterek, “Kılavuz dava süreci devam ediyor. Konuşmam doğru olmaz. Sayın Devlet Bahçeli gereken açıklamayı yapsaydı hiçbir sorun olmazdı. Ancak kendisi bunu yapmadı” diye konuştu.

MHP basın birimi ise konuya ilişkin bilgi vermek istemedi...

Kaynak:halktv.com.tr