Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleşen personel alımı, Sağlık Bakanlığı'na toplamda 35 bin kişinin katılmasını amaçlıyor. Planlar arasında 15 bin kişinin hemşire olarak istihdam edilmesi bulunuyor. Geri kalan 20 bin kişi ise farklı branşlarda görev alacak. Güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, elektrikçi, klinik destek elemanı, tıbbi sekreter, marangoz ve ısıtma/sıhhi tesisatçı gibi farklı meslek gruplarında personel alımı yapılması öngörülüyor.

İlber Ortaylı, Gündem Olan Hanedan Düğünü İçin Konuştu İlber Ortaylı, Gündem Olan Hanedan Düğünü İçin Konuştu

Başvurular ve Alım Detayları:

Sağlık Bakanlığı henüz resmi bir ilan yapmamış olsa da detaylar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşıldı. Alımların genel olarak güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi, elektrikçi, klinik destek elemanı, tıbbi sekreter, marangoz ve ısıtma/sıhhi tesisatçı gibi mesleklerde olması bekleniyor.

KPSS şartının olmayacağı belirtilen alımlarda, Sağlık Bakanlığı'nın önümüzdeki aylarda başvuru sürecini başlatması bekleniyor. Şu an için net bir başvuru tarihi bulunmamakla birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "önümüzdeki ay" ifadesi, başvuruların Şubat ayında başlayabileceğine işaret ediyor.

Ayrıca, Sağlık Bakanlığı'nın çeşitli sağlık personellerini de alım sürecine dahil edeceği ve bu kapsamda ebe, hemşire, psikolog, fizyoterapist, diş teknikeri, anestezi teknisyeni, röntgen teknisyeni ve sosyal çalışmacı gibi pozisyonlara yönelebileceği tahmin ediliyor. Sağlık Bakanlığı'nın resmi internet sitesi ve ÖSYM'nin kılavuz detaylarını yayınlamasının ardından başvuru süreci daha netleşecek.