Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, "Odessa yakınlarında Ukrayna Hava Kuvvetlerine ait silah ve mühimmat taşıyan askeri kargo uçağı düşürüldü" dedi

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun savaşta faaliyetlerine dair brifing verdi. Sözcü Konaşenkov, yüksek hassasiyetli havadan fırlatılan füzelerle Ukrayna ordusunun Sumi bölgesindeki Stetskovka yakınlarında bulunan topçu eğitim merkezinin vurulduğunu belirtti.

Konaşenkov, "Merkeze gelen yabancı eğitmenler, Ukraynalı askerlerle M777 obüslerinin kullanımı ve atış kontrolü ile ilgili uygulamalı eğitimler yaptı. Buna ek olarak Odessa bölgesindeki Dachnoye yakınlarında bulunan yabancı paralı asker üssü füzeyle hedef alınarak yok edildi" ifadelerini kullandı. Konaşenkov ayrıca Luhanks'ta Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 2 komuta merkezi, 6 füze, topçu silahı, mühimmat ve yakıt deposunun imha edildiğini aktardı. Konaşenkov, "Hava saldırıları 400'den fazla Ukraynalı askerin, 20 tank ve zırhlı aracın, 4 adet BM-21 Grad çok namlulu roketatar sisteminin, 9 top kundağının ve 29 çeşitli aracın yok edilmesiyle sonuçlandı" dedi.

MÜHİMMAT TAŞIYAN ASKERİ KARGO UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ