Rekabet Kurulu, yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren 17 teşebbüs hakkında soruşturma açtı.

Palandöken yeniden başkan Palandöken yeniden başkan
Rekabet Kurulu, yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren 17 teşebbüs hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurulu, Yumurta Üreticileri Merkez Birliği ile birliğe bağlı 25 üye birliği ve teşebbüs hakkında soruşturma açtı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Rekabet Kurulu 12.05.2022 tarihli toplantısında, yumurta üretimi alanında faaliyet gösteren teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla;

Abalıoğlu Balık ve Gıda Ürünleri A.Ş.A.B Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.Bilken Tarım Gıda San. Tic. Ltd. Şti.Coşkun Gıda Hayvancılık İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.Çorum Yumurta Üretim Pazarlama A.Ş.Güres Tavukçuluk Üretim Pazarlama Ticaret A.Ş.Işık Yumurta Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.Ka-Yum Gıda-Hayvancılık-Tarım Ürünleri ve İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.Kayseri Tavukçuluk Sanayi ve Ticaret A.Ş.Kumartaşlı Gıda ve Nakliye Tic. ve San. Ltd. Şti.Kula Yağ ve Emek Yem sanayi Ticaret A.Ş.MNS Yumurta Hayvancılık Tarım Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti.Rana Tarım Hayvancılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.Şişmanlar Yumurta ve Gıda Mad. Tic. Ltd. Şti.Verim Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tekkeli Gıda Sanayi Tic. Ltd. Şti.Türe Gıda Entegre Besicilik Tavukçuluk Zairecilik İnşaat San. Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına, 22-21/355-M sayı ile karar verdi."