Gaziantep'ten 4 bin depremzede İzmir'de ağırlanacak Gaziantep'ten 4 bin depremzede İzmir'de ağırlanacak
Posta.com.tr | Playboy Italia ve Maxim dergilerinde boy gösteren Kelsey Turner, California'da psikiyatrist Dr. Thomas Burchard'ın öldürülmesi suçundan Nevada'da görülen mahkemesinde 10 ila 25 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. 

Savcılara göre Turner ile yakın ilişkisi olan doktor, cinayete kurban gitti ve cesedi Turner'ın arabasına yerleştirildi. Turnner daha önce Kasım ayında ikinci derece cinayetten suçlanırken de masum olduğunu iddia etmişti. 

29 yaşındaki Turner, erkek arkadaşı Jon Kennison'dan Las Vegas'ta kendilerini ziyarete gelen doktora saldırmasını istedi. Kennison, 71 yaşındaki doktoru sopayla dövdü ve ardında cesedini Turner'ın arabasına koydu. 

FİNANSAL DESTEK

Polis, Burchard'ın Turner ile olan iki yıllık ilişkisini bitirmek için Las Vegas'a gittiğini açıkladı. Turner'a ve Turner'ın çocuğuna finansal olarak destek olan doktor, aynı zamanda Playboy modelinin 3200 dolarlık kirasını da ödüyordu. 

Burchard'ın 17 yıllık kız arkadaşı Judy Earp, Turner'ı 'Charles Manson kadar kötü' olarak niteliyor. Judy Earp, verdiği röportajda, sevgilisinin Turnar'a yıllarca maddi destek sağladığını ve bu desteğin 300 bin dolar kadar olduğunu dile getirdi. Burchard ile son konuşmasını anlatan Earp, "Onunla yaptığım son konuşmada, Turner'ın yalancı olduğunu ve Las Vegas'a gidip kontrol edeceğini söyledi" dedi.

ARABAYI YOL KENARINA TERK ETTİLER

Ancak Mart 2019'da dönüş uçağına binmediği fark edilen Burchard için arama çalışması başlatıldı. Günler sonra ise cesedi, Turner'ın terk edilmiş arabasının içinde bulundu. Araba, Las Vegas'taki otoyoldan çocuğuyla geçen bir adam tarafından bulundu. Aracın camlarından biri taşla kırılmıştı. Olay yerine gelen dedektifler, Burchard'ın korkunç derecede dövülmüş cesedini aracın bagajına konulmuş halde buldu.

Başsavcı Yardımcısı Pamela Weckerly, "İlişkilerinin doğası hakkında çok fazla spekülasyon var. Bu davada Turner'ın maktulle bir iş ilişkisi içinde olduğu görülüyor" diyor. 

Mahkemede Turner'ın en az 10 yıllık hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Turner'ın savunma avukatı basına yaptığı açıklamada, müvekkilinin hapisten sonra da hayatını yaşayacak bir şansı olduğu için memnun olduğunu dile getirdi. 

Turner'ın erkek arkadaşı temmuz ayında 18 ila 45 yıllık hapis cezasına çarptırıldı. Çiftin ev arkadaşı Diana Pena, cinayete ortak olma suçunu kabul etti ve savcılara önemli kanıtlar sundu. 

Sırasıyla Jon Logan Kennison, Diana Nicole Pena ve Kelsey Nichole Turner.