İstanbul'da iğrenç olay! Lise öğretmeni öğrencileriyle alkol alıp gönül ilişkisi yaşadı İstanbul'da iğrenç olay! Lise öğretmeni öğrencileriyle alkol alıp gönül ilişkisi yaşadı

Akıllara durgunluk veren olaylar zinciri iddialara göre geçen yıl İstanbul Sancaktepe Emniyet Müdürlüğü’nde yaşandı. Sancaktepe İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E.A. 'kahve içelim' teklifini reddeden polis eşi M.U.’yu önce 'Beni kayıt altına alıyorsun' diye suçladı, yapılan usulsüz aramada kayıt bulamayınca da kadına makam odasında çıplak arama yaptırdı, yine iddiaya göre saatlerce darp etti. Polis eşi M.U. bir avukatın yanında işe başladı. Avukatın banka hesaplarından yüklü para transferleri yapmasından şüphelenen M.U., durumu polis olan eşine anlattı. M.U. ve eşi durumu emniyete bildirmek üzere 24 Haziran 2023’te yaşadıkları bölgedeki Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gitti. M.U.’nun ifadesi bittikten sonra eve dönen çift, konu hakkında başka detaylar da hatırlayınca ertesi gün ek ifade vermek üzere emniyet müdürlüğüne geldi. İkinci ifade işlemi sürerken iddiaya göre saat 16.30’da gelen bir komiser M.U.’ya “E. Müdür seni görmek istiyor” diyerek onu İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E.A.’nın odasına götürdü.

Müdürün zorbalığı, emniyeti karıştırdı - Resim : 1
M.U. isimli kadının Adli Tıp Raporu’nu 10haber internet sitesi yayınladı. E.A. hakkında CİMER’e de nakledilen ihbarlar Polisinsesi.org isimli siteye mesaj olarak yağıyor.

SİNKAFLI HAKARETLER…

Odada yapılan görüşme sonrası M.U. ifadesini tamamlamak için yeniden aşağıya indi. İfadesini alan memur M.U.’ya telefonunun kendilerinde kalacağını, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E. A.’nın kendisini yeniden görmek istediğini söyledi. M.U. odaya girdiği anda da İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E.A. “S.. kadar aklınla beni kandırmaya mı çalışıyorsun?” diyerek küfür ve hakaret etti. Ardından M.U.’nun kolundaki saatle kendisini kayıt altına aldığını öne sürüp kadının saatine de el koydu.

TELEFONA DA EL KOYDU

M.U.’nun polis memuru eşi yaşananlardan habersiz karısının gelmesini beklerken Emniyet Müdür Yardımcısı E. A. odada başka polisler de varken M.U.’dan masanın üstünde duran telefonunun şifresini istedi, M.U.’dan alınan şifre sonrası telefonda inceleme yapıldı ancak herhangi bir kayıt bulunamadı. Yine iddialara göre Müdür Yardımcısı E.A. bununla da yetinmeyerek odaya çağırdığı kadın polis memurundan M.U.’yu çıplak şekilde aramasını istedi.

‘BANA BİR KAHVE İKRAM EDERSİN’ TEKLİFİ

Dördüncü sınıf Emniyet Müdürü E. A.’yı bu kadar öfkelendiren tek bulgunun M.U.’nun ifadesinde kendisine yapılan kahve teklifini reddetmesi oldu. M.U. şikâyetçi olduğu Emniyet Müdürü E.A.’nın ilk görüşmede kendisine “Sen hiç merak etme ben o ş…fsizi yakalarım. Sonra da sen bana bir kahve ikram edersin” dediğini, bu teklifi reddedince de E.A.’nın öfkelendiğini ileri sürdü. M.U. ifadesinde müdür yardımcısının üstüne çıkıp yumruk ve tokat attığını, havluyla ağzını kapattığını, kulağındaki takıları çektiğini anlattı. İfadesine göre E.A. makam sandalyesiyle genç kadının sırtına vurdu. Kanlar içindeki kadın yaşadığı işkencenin ardından başka bir odaya götürüldü. Müdür Yardımcısı E.A.’nın yasa dışı şekilde kaydının alındığı şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada M.U.’nun telefon ve saati incelendi. Savcılık inceleme raporunda kanıt bulunamadığını söyleyerek M.U. hakkında takipsizlik kararı verdi.

Müdürün zorbalığı, emniyeti karıştırdı - Resim : 2
Polis amiri E.A. ve işkenceye uğradığı öne sürülen M.U.

POLİS EŞE ‘PSİKOLOĞA SEVK EDİLSİN’ RAPORU

E.A. o olayın ardından makam odasına M.U.’nun polis eşini de çağırdı. E.A. “Gel otur yavşak” diyerek karşıladığı polise hakaret etti. Ardından meslektaşları polis memuruna eşinin adliyeye götürüleceğini, kendisinin eve gitmesinin daha iyi olacağını söyledi. Polis memuru yaşananlardan habersiz evine döndüğünde saat gece 03.00’tü. M.U. göz kapağında yarık, kulağında kanama ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluklarla 03.30’da Maltepe Cezaevi’nde bulunan adli tıpa birimine muayeneye götürüldü. Sabah 8.30’da polis ekiplerince ilçe emniyet müdürlüğünden çıkarılıp yine hastaneye, ardından evine götürüldü. Polis memuru eşinin halini görünce görev yaptığı ilçedeki amir ve müdürlerinden yardım istemeye gitti. Sancaktepe İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı E.A.’nın hakkında “Psikolojisi iyi değil, silahı alınıp Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilsin” diye yazı gönderdiğini öğrendi. Yardım isteyemeden, polis memurları eşliğinde muayene için hastaneye götürüldü.

SORUŞTURMANIN SAVCISI DEĞİŞTİ

M.U. olay hakkında Haziran 2023’te şikayetçi olmasına rağmen soruşturmanın ilerlemediğini, savcı değişikliği yaşandığını söyledi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki kameraların olay günü çalışıp çalışmadığının da belirsiz olduğunu söyleyen M.U. soruşturmanın üstünün kapatılmasından endişe duyduğunu anlattı.

POLİSİNSESİ SİTESİNDE HABER OLDU

Yaşanan skandal ile ilgili haberler ve iddialar Polisinsesi.org isimli websitesinde haber oldu. Site iddiaları Sosyal Medya platformu X’te paylaşan Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer’e dayandırdı. Sezer, amirlerin “Uygun Gördüğü Taktirde” memurların Silahına El Koyma Yetkisini Eleştirdi. SEZER, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; “Röportajda anlatılana göre; Polisin eşini taciz et, sonra çırılçıplak soy, daha sonra darp et… Sonra da “bunun kocası başıma iş açabilir” diyerek müdürünü arayıp polisin silahını aldırıp psikoloğa sevk et… Size iki yıl önce ne demiştim hatırlıyor musunuz? Bu amirlere “uygun gördüğü durumda” silahını aldırma yetkisini amirler zulüm aracı olarak kendi çıkarları için kullanır dememiş miydim? Daha bilinmeyen neler var neler!..” diyerek bu yetkinin zulüm aracı olarak kullanıldığını dile getirdi.

MÜDÜR E.A HAKKINDA İDDİA ÜZERİNE İDDİA

Polisinsesi isimli websitesine polis teşkilatı içerisinden gelen ihbarlara göre “Sancaktepe ilçe Emniyet Müdürlüğünde görevli E. A. isimli Amir 2022-2023 tarihlerinde görevli iken çevresinde yeni başlayan kadın memurlara öncelikle odasına sık sık çeşitli bahanelerle çağırarak ilgi göstermiş, ilgisine karşılık göstermeyen ya da ters cevap veren kadın meslektaşlara mobbingler, hakaretler ve hatta meslekten ihraç ettirme yönünde tehditler etmiştir” gibi çok sayıda ihbar geldiği bildirildi. CİMER'e yapılan şikayetler sonrasında E. A. isimli amir Pendik İlçesine görevlendirildi.