Akaryakıt fiyatlarında adeta standart hale gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Yeni gelen habere göre motorine zam geliyor.

Motorin fiyatlarına zam geleceği iddia edildi. Akaryakıt fiyatlarına sürekli gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Sektör kaynaklarına göre motorin, bu gece yarısı itibarıyla 1,27 TL zamlanacak. Bu zamla birlikte artık 30 TL'ye yaklaşan fiyatları konuşuyor olacağız.

Akaryakıt haberleri artık klasik hale gelmiş durumda. Her gün enflasyon, döviz kuru ve Rusya Ukrayna savaşı derken zam üstüne zam haberi geliyor. Sektör kaynaklarının ortaya attığı iddialara göre ne yazık ki motorine bir zam daha gelecek. Zammın oranı, litrede 1.27 TL olacak.

Sektör kaynaklarına göre motorin zammı, bu gece yarısı itibarıyla pompa fiyatlarını değiştirecek. .Motorin fiyatlarını 30 TL'ye yükseltecek zam beklentisi gerçek olursa; İzmir, İstanbul ve Ankara'daki fiyatlar şöyle değişecek;

İstanbul: 29.13 TLAnkara: 29.24 TLİzmir: 29.25 TL

Shell web sitesinden alınan bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Ancak bu duruma bakılırsa gidişat hiç iç açıcı görünmüyor diyebiliriz. Akaryakıt fiyatlarındaki artış ciddi anlamda araç sahiplerinin canını sıkıyor. Artan enflasyon ve FED Bankası'nın faiz artırmasıyla dövizdeki artış her şeyi kötü etkilemiş durumda. Brent petrolün fiyatının global piyasalarda artması da durumu kötü etkiliyor. Siz bu yeni zam hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize belirtmeyi unutmayın.