31 Mart yerel seçimleri öncesi miting maratonuna Mersin'den başlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ikinci mitingini CHP lideri Özgür Özel'in memleketi Manisa'da gerçekleştiriyor.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Mahalli idareler seçimlerine 54 gün kala sizlerleyiz. Kalbimiz Manisa ile bir çarpıyor. 31 Mart seçimlerinin ülkemize, milletimize, Manisa'mıza, milli birlik ve kardeşliğimize vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

2019'da beka için milli karar çağrısı yapmıştım. Manisa'nın ehline emanet edileceğini söylemiştim; hamd olsun Manisa ehline emanet edildi. Manisa yanımızda durdu. Manisa'yı hizmetle kucakladık. Manisa tarihimizin canlı şahididir. Devlet yönetiminin ilk durağıdır. 16 şehzade Manisa'da sancak beyliği yapmıştır. İmparatorluk çınarının kökü Manisa'dan sulanmış, milli mücadele zaferi Manisa'da körüklenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü sizlerin desteği ile taçlandı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde korkuluklar yıkıldı. 

8 ay önce yine Manisa'ya sahip çıkıp sağlam iradeyi seçerek 'istikrar sürsün Türkiye büyüsün' tercihinde bulundunuz. 31 Mart'ta da yerel seçimlerde de inanıyorum ki Manisa yine sevdalılarına kucağını açacaktır. Varlığına ve birliğine ipotek koydurmayacaktır.

31 Mart'ta sandığa gidecek misiniz? Sandığa sahip çıkacak mısınız? Geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Huzurunuza sahip çıkacak mısınız? Cumhur İttifakı'na destek çıkacak mısınız? Madem evet diyorsunuz, sayın Cengiz Ergün'ü bir kez daha iradenize emanet ediyorum.

2023'ün zafer yolu Manisa'dan ardına kadar açıldı. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle önümüze çıkarılan sanal korkuluklar yıkıldı, cumhur demokratik iradesiyle vaziyet alıp Türkiye Yüzyılı'nın meşalesini yaktı.

İZMİR'DEKİ TAKSİCİ CİNAYETİ

DEM'ci ve bölücü bu caninin 'herkese güvenmeyeceksin' sözü kameralara yansıdı. Türkiye'nin huzurunu kaçırmak isteyen alçakların başına dünyayı yıkmalıyız. Teröristler, suç örgütleri, casuslar, iç ve dış ihanet çeteleri kara propagandalarına hız kesmeden devam etseler de birbirimize güvenmekten vazgeçmeyeceğiz. Kötülüğe, kötülere teslim olmayacağız, milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeyeceğiz. 

Meclis'te 'yeter sayı' tartışması: 'Bekir Bozdağ tarafsızlığını yitirdi' Meclis'te 'yeter sayı' tartışması: 'Bekir Bozdağ tarafsızlığını yitirdi'

Suça ve suçluya hoşgörü olamaz. Teröre ve teröriste acımaktan bahsedilemez. Masumların canına kastedenlerin en ağır şekilde cezalandırılması, bir daha güneş ışığı görmemeleri beklentim ve temennimdir. Taksi şoförünü katleden alçağın cezasını çekmekle birlikte vatandaşlıktan çıkartılması adalet ve hakkaniyet mecburiyetidir."