Memur maaş zammı Temmuz 2024 tablosu ortaya çıktı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, Geçtiğimiz günlerde yaptığı yıl sonu enflasyon tahmini sunumu ile birlikte Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon tahminlerini 2 puan arttırmış ve buna yönelik yeni tahminleri açıklamıştı. Bu tablo üzerinden 2024 temmuz memur maaş zammı hesaplamaları da başladı. Peki Temmuz ayında memur maaşlarına ne kadar zam gelecek? En düşük memur maaşı ne kadar olacak? Temmuz 2024 yeni zamlı memur maaş tablosu ve detaylar haberimizde…

Sosyal yardımlar alanlar merak ediyor! 3000 TL bayram ikramiyesi verilecek mi? Sosyal yardımlar alanlar merak ediyor! 3000 TL bayram ikramiyesi verilecek mi?

MERKEZ BANKASI YIL SONU ENFLASYON TAHMİNİ ARTTI

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan geçtiğimiz günlerde enflasyon tahmini sunumunu gerçekleştirdi. Merkez Bankası başkanı bu sunumda 2024 yılı sonu için enflasyon tahmini yüzde 38 olarak güncellerken tahminler 2 puan arttırıldı. 2025 yılı için Merkez Bankası’nın enflasyon tahmini yüzde 14, 2026 yılı için ise %9 olarak açıklandı.

TEMMUZ AYI MEMUR MAAŞ ZAMMI ORANI BELLİ OLDU

Merkez Bankası’nın enflasyon tahminin artması ile birlikte memur maaş zammı hesaplaması da değişti. Temmuz ayında Enflasyonun yüzde 18’lere kadar yükselmiş olması bekleniyor. Bu durumda memur maaşlarına gelecek olan zam artacak. Temmuz’da memur maaşlarına iki farklı şekilde zam uygulanacak. Yüzde 10 Toplu sözleşme zammı alacak olan memurlar, aynı zamanda enflasyon farkı da alacak. Memur maaşları için şimdiden tahmin yaklaşık yüzde 20 civarında oldu.